Motosalon

Translation is not available.

10 let Motosalonu

V roce 2019 vypukne největší český motorkářský svátek už podesáté. Bylo to devět opravdu hezkých let, za které z nemluvněte vyrostl hezký chlapec, který se má k světu a za pět let by mohl získat řidičský průkaz. Pojďme se společně podívat, jak rostl, papal, k*kal a jaké s ním byly starosti – vlastně ne, o žádných starostech nevíme :)

2010
Největší událostí prvního ročníku, který proběhl v Brně, byla premiéra tříkolky VelorXTrike. Zúčastnil se jí i konstruktér původního Velorexu pan Mojmír Stránský.

2011
Poprvé v Praze – například se Standou Berkovcem (hubeným) a Karlem Abrahamem (mladým). Návštěvnost byla přiměřená letňanskému výstavišti.

2012
Podruhé v Brně a s glóbusem smrti a dalšími kaskadérskými kousky v pavilonu Z.

2013
Podruhé v Praze a tentokrát s větším věhlasem, a tudíž i větší parádou. Zejména v pátek a v sobotu bylo výstaviště zcela zaplněné návštěvníky a při zahájení se na pódiu ocitla Abájova motorka. David Matásek přifrčel na Vespě a proslavil se výrokem: „Jdou po nás!“ – čímž myslel řidiče aut po jezdcích na skútrech.

2014
Na tomto ročníku Motosalonu proběhla evropská premiéra dvou nových modelů Harley Davidson - Dyna Low Rider a touringový Sportster SuperLow 1200T – a to pouhých 16 hodin po jejich představení v USA. Modely byly instalovány v noci a jejich odhalení ujal generální ředitel Harley Davidson Martin Heřmanský. Jinak jsme opět v Brně a zájem návštěvníků je enormní.

2015
Motosalon je vždy záležitostí hezkých holek, které většinou plní úlohu hostesek na stáncích – nebo jsou prostě návštěvnicemi. Tentokrát se v Praze objevily fotomodelky z časopisu Maxim a sklidily zaslouženou pozornost. Na zahájení se přišel podívat i Zdeněk Pohlreich, který bohužel nic neuvařil, protože na pódiu chyběl sporák nebo aspoň gril. Při hezkém počasí byla sobota tradiční zatěžkávací zkouškou letňanského výstaviště. V tomto roce se také MOTOSALON poprvé spojil s anketou Motocykl roku.

2016
Na brněnském výstavišti se objevil elektrický následovník legendárního skútru „prasete“ Čezeta a jak je vidět, uvezl hodně. Zahájení si nenechal ujít Pepa Vojtek ze skupiny Kabát a v sobotu jste museli být opravdu hustí, abyste se prodrali k motorkám. Ale zvládli to všichni.

2017
Blížíme se k desítce – tohle je osmička, opět v Praze. V mnoha písních se zpívá o nekonečných cestách, od tohoto roku se možná přidá pár songů o nekonečných dekoltážích inspirovaných hosteskou na stánku Triumph. Zaslouženou pozornost sklidila také Kateřina Stočesová, bývalá MISS ČR. Mimochodem na té fotce ze zahájení je vidět, že musíme udělat něco s kázní - Eva Decastelo se baví s Martinem Stránským, Jan Révai rozptyluje Pavla Lišku a Pepa Sršeň má nepřítomný obličej a ruce v kapsách. Ovšem zbylá trojka je vzorná.

2018
Jsme téměř ve finále, tedy u devítky a v brněnských Pisárkách. MOTOSALON se „rozlezl“ až do pavilonu F a je tady opět Motocykl roku, motorkářské celebrity – například Ollie Roučková, zahájení bylo také pozvánkou na oslavu výročí značky Harley-Davidson v Praze. A pro milovníky čistého retra a čistého vzduchu proběhla premiéra elektrického Pionýra.

2019
A letos konečně ta desítka. Půjde o největší MOTOSALON za celých deset let a se vším, co k němu patří. Těšíme se na to, že úspěšně otevřeme další desítku a že to všechny bude bavit jako nás – protože MOTOSALON je nejen komerční projekt, je to naše srdcovka.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše