Motosalon

10 let Motosalonu

V roce 2019 vypukne největší český motorkářský svátek už podesáté. Bylo to devět opravdu hezkých let, za které z nemluvněte vyrostl hezký chlapec, který se má k světu a za pět let by mohl získat řidičský průkaz. Pojďme se společně podívat, jak rostl, papal, k*kal a jaké s ním byly starosti – vlastně ne, o žádných starostech nevíme :)

2010
Největší událostí prvního ročníku, který proběhl v Brně, byla premiéra tříkolky VelorXTrike. Zúčastnil se jí i konstruktér původního Velorexu pan Mojmír Stránský.

2011
Poprvé v Praze – například se Standou Berkovcem (hubeným) a Karlem Abrahamem (mladým). Návštěvnost byla přiměřená letňanskému výstavišti.

2012
Podruhé v Brně a s glóbusem smrti a dalšími kaskadérskými kousky v pavilonu Z.

2013
Podruhé v Praze a tentokrát s větším věhlasem, a tudíž i větší parádou. Zejména v pátek a v sobotu bylo výstaviště zcela zaplněné návštěvníky a při zahájení se na pódiu ocitla Abájova motorka. David Matásek přifrčel na Vespě a proslavil se výrokem: „Jdou po nás!“ – čímž myslel řidiče aut po jezdcích na skútrech.

2014
Na tomto ročníku Motosalonu proběhla evropská premiéra dvou nových modelů Harley Davidson - Dyna Low Rider a touringový Sportster SuperLow 1200T – a to pouhých 16 hodin po jejich představení v USA. Modely byly instalovány v noci a jejich odhalení ujal generální ředitel Harley Davidson Martin Heřmanský. Jinak jsme opět v Brně a zájem návštěvníků je enormní.

2015
Motosalon je vždy záležitostí hezkých holek, které většinou plní úlohu hostesek na stáncích – nebo jsou prostě návštěvnicemi. Tentokrát se v Praze objevily fotomodelky z časopisu Maxim a sklidily zaslouženou pozornost. Na zahájení se přišel podívat i Zdeněk Pohlreich, který bohužel nic neuvařil, protože na pódiu chyběl sporák nebo aspoň gril. Při hezkém počasí byla sobota tradiční zatěžkávací zkouškou letňanského výstaviště. V tomto roce se také MOTOSALON poprvé spojil s anketou Motocykl roku.

2016
Na brněnském výstavišti se objevil elektrický následovník legendárního skútru „prasete“ Čezeta a jak je vidět, uvezl hodně. Zahájení si nenechal ujít Pepa Vojtek ze skupiny Kabát a v sobotu jste museli být opravdu hustí, abyste se prodrali k motorkám. Ale zvládli to všichni.

2017
Blížíme se k desítce – tohle je osmička, opět v Praze. V mnoha písních se zpívá o nekonečných cestách, od tohoto roku se možná přidá pár songů o nekonečných dekoltážích inspirovaných hosteskou na stánku Triumph. Zaslouženou pozornost sklidila také Kateřina Stočesová, bývalá MISS ČR. Mimochodem na té fotce ze zahájení je vidět, že musíme udělat něco s kázní - Eva Decastelo se baví s Martinem Stránským, Jan Révai rozptyluje Pavla Lišku a Pepa Sršeň má nepřítomný obličej a ruce v kapsách. Ovšem zbylá trojka je vzorná.

2018
Jsme téměř ve finále, tedy u devítky a v brněnských Pisárkách. MOTOSALON se „rozlezl“ až do pavilonu F a je tady opět Motocykl roku, motorkářské celebrity – například Ollie Roučková, zahájení bylo také pozvánkou na oslavu výročí značky Harley-Davidson v Praze. A pro milovníky čistého retra a čistého vzduchu proběhla premiéra elektrického Pionýra.

2019
A letos konečně ta desítka. Půjde o největší MOTOSALON za celých deset let a se vším, co k němu patří. Těšíme se na to, že úspěšně otevřeme další desítku a že to všechny bude bavit jako nás – protože MOTOSALON je nejen komerční projekt, je to naše srdcovka.

Další aktuality z veletrhu