Stavební veletrh Brno

Translation is not available.

Společnost 4heat nabídne novinky v oblasti průmyslového vytápění. Můžete si tak dát rekuperační jednotku třeba do skříně

Hala Hyundai, školící centrum Jacer nebo mělnická elektrárna. Právě zde firma 4heat instalovala speciální vytápění nebo odvětrávání haly. Na Stavební veletrh přiveze například rekuperační jednotky, tepelná čerpadla nebo sálavý panel. Zákazníci tak mohou vybírat mezi topnými tělesy jako plynem, vodou, párou či elektřinou.

Rekuperační jednotka, která má svůj vlastní design

Kromě klasické větrací jednotky, kterou zná většina lidí v novostavbách, protože chtějí řešit výměnu vzruchu ve svém domě, přináší společnosti jiné pojetí rekuperačních zařízení od francouzského výrobce Aldes. „Jednotky nejsou klasické kostky, jak od nich mnozí očekávají. Svým rozměrem jsou ploché a vhodné pro zabudování do stropních podhledů či šatních skříní. Umí také vyčistit vzduch od velmi jemných částic o velikosti 1 μm, takže umí filtrovat pyl, jemné částice a bakterie. Větrací jednotku tak určitě doporučíme alergikům,“ řekl Michal Kubeš z marketingového oddělení 4heat.

Čerpadla, která sklízí německá ocenění

Tepelná čerpadla značky SAX, která na stánku 4heat uvidíte, představují moderní generaci čerpadel s vysokou energetickou účinností a hodnocením A+++. „Představíme dvě tepelná čerpadla. Po vzhledové stránce klasiku jako typickou krabici a dále také designovou verzi, kde se dbá na estetiku a vzhled. Jejich jedinečnou vlastností je schopnost vytápění, klimatizace a výroby teplé užitkové vody bez nutnosti napojení kotlů nebo rezistorů,“ řekl Kubeš. Pracují tak v podstatě samostatně a velmi efektivně a jednoduše poskytují teplo či chlad.

Čerpadla SAX jsou certifikovaná European Heat Pump Association (EHPA) a při testování dosahují rekordních výsledků v rámci tepelných čerpadel modulovaných frekvenčním měničem. „V podobě tepelného čerpadla značky SAX získáte skutečně silný a výkonný prostředek, jak snadno a s minimálními provozními náklady vytvářet teplo vašeho domova. Zajímavostí je, že se tepelná čerpadla umístila v německém testu organizace BAFA na prvních místech v parametrech COP,“ dodal Kubeš.

Sálavý panel vytvoří stálý tepelný komfort v místnosti

Sálavé panely, které se dávají buď na strop jako náhrada podhledu, nebo na stěnu, umí vytvořit požadovanou teplotu bez radiátorů nebo jiných viditelných topidel. „Systém je tvořen izolačními deskami, tepelně vodivými fóliemi, potrubími, ventily a sádrokartonovými panely s technologií Activ Air. Komponenty jsou uchyceny speciálním pružným lepidlem, které je odolné vlivům teploty,“ vysvětlil Kubeš. Moderní výrobou jsou všechny komponenty skryty v jedinečných sendvičových panelech, které využívají přirozeného předávání tepla mezi stropem a stěnami. „Panel má také jednu výhodu, kterou ocení hlavně dělníci. Díky potisku přesně vědí, kam můžou vrtat a připevnit například světlo,“ řekl Kubeš.

Společnost 4heat se rychle vypracovala na pozici předního českého dodavatele komplexních řešení pro průmyslové vytápění a chlazení. Dalším vývojem bylo zaměření na větrání nejen v průmyslu, ale také v rezidentních oblastech. Svými službami pokrývá celý životní cyklus produktů od konzultací přes návrh řešení až po samotnou realizaci a autorizovaný servis. Zajišťuje výhradní zastoupení společností ApenGroup a Carlieuklima, jejichž technologie založené na více než padesátiletých zkušenostech využívají jako topné médium plyn, vodu, páru i elektřinu. Pro větrání s rekuperací 4heat zastupuje francouzskou firmu Aldes, která má 95 let zkušeností.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše