Motosalon

Translation is not available.

Böhmerland – v Praze představil studii a v Brně již hotové motocykly!

Pouhého půl roku stačil Peteru Knoblochovi, který stojí za značkou Böhmerland, k realizaci jeho snu. Respektive k uvedení studie ve skutečnost. Na brněnském Motosalonu dnes premiérově představuje v létě vyrobenou limitovanou edici modelu „Spirit of the Wolf“, který je inspirován historickým modelem Sport z roku 1927 a osazen jednoválcovým benzinovým motorem 600 ccm kompresor. Kromě tohoto typu na stánku najdeme v pavilonu F jeho plně elektrickou testovací verzi a také zcela novou studii. Zde jde o futuristický model s 0% emisemi, s pohonnou jednotkou, která dosáhne rychlosti až 200 km za hodinu a není přitom na baterie!

Elektromotocykl vrčí jako klasická motorka?  Proč ne!

Podle Petera Knoblocha je jízda na tichém motocyklu nezvyklá a svým způsobem i nebezpečná, zejména co se týče chodců ve městě. Böhmerland přišel se zajímavou vychytávkou – a sice místo víka nádrže je instalovaný potenciometr, kde si nastavíte hlasitost reproduktoru a stroj disponuje nahrávkou zvuku reálného motoru benzinové verze. Zvuk reaguje na přidání plynu a uživatel si může nastavit jeho hlasitost – aby třeba v ranních hodinách nebudil příbuzné či sousedy. Ve městě v provozu si pak naopak zvuk „motoru“ zesílí.

Motocykl budoucnosti nebude jezdit ani na benzín ani na elektřinu

Petr Knobloch vloni na pražském Motosalonu zahájil anketu, zda by byl větší zájem o futuristický nebo retro model známého motocyklu. Na plné čáře zvítězila verze retro.

Futurismu se však přibližuje jeho nová studie a to zejména z hlediska pohonu. Má připravenu verzi, která má nulové emise, nejezdí přitom ani na benzín ani na baterie a svou bezpečností a bezporuchovostí je předurčena pro sériovou produkci budoucnosti. „Nejde o náš patent, je to existující pohonná jednotka, kterou zatím nikdo ve světě nepoužívá.“ Je pravděpodobné, že Peter Knobloch bude tento projekt realizovat ve spolupráci s investory nebo s podporou Czech Investu, protože o motocykly na alternativní pohon je stále větší zájem.

Ladné křivky vlka nebo třeba ženského těla

Design motocyklu Böhmerland je nepřehlédnutelný, ať jde o model z roku 1927 nebo ten nový letošní. Ladnost, lehkost, oblé křivky a dynamika pohybu jsou těmto unikátům skutečně vlastní. Motocykl Böhmerland zkrátka v provozu nepřehlédnete. „Našimi klienty jsou vyzrálí motorkáři, kteří už nikam nespěchají a chtějí se svézt pro radost. Je to prostě volnočasový motocykl pro městský provoz, “ říká majitel značky. K výrobě využívá Peter Knobloch i vlastních možností – díky strojům s 3D tiskem si je schopen vyrobit pískové formy a v nich pak odlévat některé díly (viz www.3Dtiskarna.cz nebo www.bohmerland.cz)

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše