IDET

Translation is not available.

Bezpečnostní veletrhy obsadí rekordní plochu, představí prestižní vystavovatele a špičkové exponáty

Od 29. května se na výstavišti v Brně otevřou brány bezpečnostních veletrhů, tedy 15. mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET, 19. mezinárodního veletrhu požární techniky a služeb PYROS a 10. mezinárodního veletrhu bezpečnostní techniky a služeb ISET. Jde o prestižní přehlídku obranných, protipožárních a bezpečnostních technologií ve střední a východní Evropě. Pro český obranný a bezpečnostní průmysl jde o mimořádnou příležitost komplexně prezentovat svou nabídku potenciálním zákazníkům z celého světa.

IDET vytváří obchodní platformu pro obranný průmysl

Veletrh IDET si nenechá ujít prakticky nikdo z významných členů Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. „Zájem vystavovatelů o IDET je vyšší než před dvěma lety, veletrh bude rozsáhlejší a na exponáty bohatší. Nárůst spočívá zejména ve výrazném rozšíření pronajatých ploch, protože firmy chtějí předvést větší množství atraktivních exponátů,“ říká ředitel bezpečnostních veletrhů Michalis Busios. Na veletrhu nebudou chybět české firmy jako EVPÚ Defence, Česká Zbrojovka, Glomex MS, Omnipol, VOP CZ, SVOS, LOM PRAHA, PRAGA-Export a další. Expozici Czechoslovak Group ozdobí legendární armádní vrtulník Black Hawk. K nováčkům veletrhu IDET patří firma Nimrod – Ivo Štorek, která představí nové odstřelovací pušky, automatické pušky a nejnovější řadu puškohledů. Premiéru bude mít také výrobce průmyslových rentgenů ELEDUS. Bezpilotním vrtulníkem se pochlubí premiérový účastník Modelárna LIAZ. Obrněné vozidlo Gerlach vystaví společnost Zetor Engineering. Atraktivní podívanou nabídne expozice Ministerstva obrany ČR a Armády ČR. Jejich prezentace připomene významná letošní výročí – 100 let od vzniku generálního štábu a 20 let od vstupu do NATO.

Vystavovatelé se představují

Vysoká zahraniční účast

IDET potvrzuje svůj význam také vysokým poměrem zahraničních vystavovatelů. Po několika letech se vrací finský výrobce obrněných vozidel PATRIA. Z Brazílie poprvé přijede výrobce letadel Embraer a z USA se vrací vystavovat společnost Lockheed Martin jako jedna z předních značek oboru. Chybět nebude ani největší izraelský výrobce letadel IAI – Israel Aerospace Industries. Takzvaný Special Focus veletrhu, tedy speciální téma, bude letos věnováno švédsko-české spolupráci v obranném průmyslu. Švédsko bude zastupovat také společnost Saab Technologies jako výrobce letounů Gripen.

Uchazeči o státní zakázku na nová BVP

Na veletrhu se představí všichni klíčoví uchazeči o největší zakázku v historii Armády ČR v hodnotě 53 miliard korun. Dodavatel 210 pásových bojových vozidel pěchoty pravděpodobně bude vybrán mezi čtyřmi firmami, jde o britský BAE Systems (CV-90), španělský General Dynamics European Land Systems (Ascod) a dvě německé společnosti PSM (Puma) a Rheinmetall Landsysteme (Lynx). Všechny čtyři v úvahu připadající obrněnce si mohou prohlédnout i návštěvníci veletrhu IDET. Jejich vystavovatelé samozřejmě přivezou i další exponáty, třeba výrobce Pandurů General Dynamics avizuje hned dvě těžká pásová vozidla a jedno kolové vozidlo.

IDET ARENA

V provozu bude opět IDET ARENA, tedy terénní polygon pro dynamické ukázky vojenské, požární a policejní techniky v akci. Program předváděcí dráhy bude denně zahajován v 10:00 hod (ve středu od 11:30 hod, v sobotu od 9:30 hod). Uskuteční se předváděcí jízdy vozidel, ukázky zásahu jednotek Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru, Městské policie, Armády Slovenské republiky, Vězeňské služby ČR i Celní správy.

Program IDET ARENY

Odborný doprovodný program

V průběhu bezpečnostních veletrhů se uskuteční také odborný doprovodný program, kterého se zúčastní experti na obranné a bezpečnostní technologie z různých zemí. Univerzita obrany Brno opět připravuje tradiční konferenci CATE (Community-Army-Technology-Environment), která se zaměří na logistiku v ozbrojených silách, vojenské technologie a také na měnící se charakter konfliktů a výzvy pro adaptaci ozbrojených sil. Vojenský technický ústav, s. p., pořádá konferenci týkající se trendů v technologii a systémech ve vojenství. Hlavními tématy programu budou robotika v silových složkách, nanotechnologie, energetické laserové zbraně a kryptografická bezpečnost. V době bezpečnostních veletrhů se bude konat i odborná konference se zahraniční účastí Pyromeeting, jejíž hlavním letošním tématem je změna klimatu.

Kompletní doprovodný program

Den bezpečnosti - Záchranáři dětem: Program pro celou rodinu

Na Den dětí, tedy sobotu 1. června, je v areálu připravena zábava pro rodiny s dětmi. Výstaviště se tak po třech dnech určených zejména odborníkům otevře široké veřejnosti. Konat se zde bude program Den bezpečnosti - Záchranáři dětem, v jehož průběhu si děti vyzkouší třeba práci záchranářů, policistů či hasičů. Hlavním dějištěm bude pavilon Z, včetně venkovních volných ploch. Otevřeny budou všechny expozice veletrhů PYROS a ISET v pavilonu F a expozice Ministerstva obrany ČR a Armády ČR v pavilonu P. K vidění bude také výstava historické vojenské techniky. Vstupné je pro děti do 15 let zdarma.

Otevírací doba

Bezpečnostní veletrhy IDET, PYROS a ISET jsou ve dnech 29. 5. a 30. 5. otevřeny od 9 do 18 hodin. První dva dny veletrhů je vstup umožněn pouze pro osoby starší 16 let.Věková hranice pro vstup na veletrhy v tyto dny je dána charakterem akce. Komplex bezpečnostních veletrhů je totiž určen zejména odborné veřejnosti a podléhá přísným bezpečnostním opatřením. V pátek 31. 5. je otevřeno od 9 do 17 hodin. V sobotu 1. 6. pak také od 9 do 17 hodin, avšak komerční část veletrhu IDET již nepokračuje. V tento den bude připraven zejména program pro děti v pavilonu Z a přístupné budou stále i expozice veletrhů PYROS a ISET.

Vstupné

Vstupné na bezpečnostní veletrhy zakoupíte nejvýhodněji online za 210 Kč, na místě pak stojí základní vstupné 310 Kč. Kompletní ceník najdete zde.

Koupit vstupenku


Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše