Life!

Translation is not available.

Olympionik David Svoboda by chtěl, aby sport objevilo více dětí

Zlatý olympionik David Svoboda je na festivalu Life! podruhé, jak se říká, už ví, do čeho jde a velice se těší, že si vyzkouší další sportovní disciplíny. Sotva přijel, šel se podívat do lezeckého centra a hned si vybral, co si chce vyzkoušet. „Byla tam taková hrazda zavěšená vysoko u stropu, tak na té se chci projet,“ prozradil urostlý sportovec.

Atmosféra mezi dětmi byla skvělá a dotaz, jaký nápad, by měl, jak děti více či lépe motivovat k tomu, aby neseděly jen u počítačů nebo u telefonů se nabídl sám. „Právě takové akce jako je Life! je dobrým příkladem. Já jsem už v životě objevil, že sport je zábava. Je to o dost lepší než sedět jen u počítače, i když musím říct, že když jsem byl mladší, tak mě počítačové hry také dost bavily. Jsem z éry 90. let, kdy to začínalo, takže pro ně mám pochopení, ale zároveň, když bude takových příležitostí jako je tento festival víc, tak sportujících dětí se objeví více,“ myslí si David Svoboda. Sám je stále aktivním sportovcem, chodí třikrát týdně do posilovny a běhat, a tyto dvě aktivity si prý ponechá, dokud to jen půjde.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše