Life!

Translation is not available.

Cyklospeciality uvádí nová dětská ultralehká kola i oblíbené skládačky

Na stánku Cyklospeciality je specialit hned několik. Počínaje originálním historickým náklaďáčkem, na kterém je řada kol vystavena, přes kola dětská, retro, skládačky až po stylové pestrobarevné zvonky na kolo.

Ultralehká dětská kola mají veřejnou premiéru

Největším tahákem jsou zde dětská kola Rascal, která jsou vlastním výrobkem firmy. Jde o lehká kola, postavená na řemenu, ve velikostech od 14 palcového kola až po 26 palcové. Od 20 palcového kola mají k dispozici více rychlosti, umístěných v náboji. „Jde o úplně nová kola, která jsou na trhu asi od května, takže je to vyloženě novinka. Na naší prodejně jsou už k vidění déle, ale takto prezentována pro veřejnost jsou poprvé tady v Brně,“ prozradil prodejce a doplnil: „ Je to hodně žádaný sortiment,  právě s ohledem na jejich váhu, která je hodně zásadní. Dítě si s ultralehkým kolem poradí a rodiče také, když dítě stávkuje.“

Když je v módě retro styl

Zaujal nás i sortiment retrokol, která vypadají opravdu exkluzivně. „Jsou to spíše individuální záležitosti, protože jde o kola s poměrně vyšší cenovkou. Jsou ručně vyráběna, je v tom poctivá práce a kvalitní komponenty. Jedná se spíše o individuální záležitost, vhodnou převážně do města,“ vysvětluje prodejce.

Odneste si své kolo pod paží – třeba do kanceláře

Třetí specialitou jsou skládačky, u nich je stále plno. Jde o značku Brompton, která se vyrábí víc než 40 let v Anglii, je to ruční výroba. Má velikost příručního zavazadla, což znamená, že v městské dopravě či ve vlaku se za kolo neplatí!  „Jinak je to úžasné kolo. Dá se na něm jezdit všude, nezavazí vám, což je důležité. Jste mobilní, jedete na kole a když potřebujete jít na oběd, do banky, na poštu, kamkoliv, tak ho máte u sebe a nezavazí,“ pochvaluje si benefity skládačky prodejce. Kolo váží kolem 12 kg, takže by jej pod paží mohla unést i průměrně zdatná žena.

Elektrokola oslovují každého

Ani sortiment elektrokol v Cyklospecialitách nechybí. Firma zastupuje francouzskou značku Moustache. Kola jsou kompletně osazena elektronikou a motorem Bosch, tedy top značkou elektromotorů. „Dříve byla elektrokola spíše pro starší generaci zákazníků, kteří si už nezvládali užít výlet tak, jak by potřebovali a hodila se jim výpomoc elektriky. Dnes už se prodej překlápí hodně do mladší generace, která dovede využít toho, jak je kolo nastaveno a užít si tak traily. Dá se říci, že mezi klienty máme zákazníky všech věkových kategorií,“ shrnul prodejce.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše