Life!

Translation is not available.

ROCK POINT přiveze speciality nejen pro skialpinisty

Nový projekt BIKE Life! přinesl nejen nabídku cyklistiky a elektrokol, ale přivádí na výstaviště i takové firmy, jako je ROCK POINT a. s.

Pro návštěvníky připravují speciální skialpinistický set a na výstavě představí špičkové značky outdoorového oblečení, běžecké obuvi, lyžařského vybavení a dalších potřeb nejen pro skialpining. Vedoucí prodejen Radek Civiš nám prozradil, že na výstavě budou k vidění zejména tyto čtyři značky – Dynafit, SALEWA, HOKA a K2.

První značkou, kterou bude ROCK POINT prezentovat, je Dynafit. Pod touto značkou najdeme veškeré vybavení pro skialpinisty – boty, lyže, vázání nebo oblečení. Výroba prvních lyžařských bot pod značkou Dynafit byla spuštěna už v dávné historii, v roce 1950. Ve firmě pracují skialpinističtí nadšenci, kteří vyvíjejí produkty s použitím těch nejodolnějších materiálů.

Dalším sortimentem, co na expozici Rock Pointu najdete, je SALEWA, jejíž název je zkratkou SA (= Sattler) LE (= Leder) WA (= Waren). V roce 1935 její zakladatel zakladatel Josef Liebhart v Mnichově začínal s výrobou koženého zboží, různých hnacích řemenů a koňských postrojů. V době války zde vyráběli mj. i lyžařské hůlky z lísky a díky poptávce po nich firma začíná v roce 1955 vyrábět produkty pro horské sporty. V dnešní době SALEWA nabízí oděvy, obuv, batohy, spací pytle, stany, horolezecké vybavení a příslušenství, lyžařské hole a další nesčetné doplňky jak pro sportovce, tak pro širokou veřejnost.

Milovníci unikátních běžeckých bot se mohou těšit na známou značku HOKA ONE ONE. Tato značka vznikla před deseti lety ve Francii, kde dva bývalí zaměstnanci Salomonu chtěli navrhnout běžecké boty takovým způsobem, aby obstály i v nejnáročnějším alpském a pyrenejském terénu a umožnily běžet z kopce rychleji. Na rozdíl od konvenčních běžeckých značek používají minimálně dvaapůlkrát vyšší tlumení, což činí boty na pohled směšně vysoké a robustní, jenže jsou naopak velmi lehké a pohodlné s širokým prostorem pro prsty ve špičce. Lehce překonávají terénní nerovnosti, které v nich běžec nebude skoro vnímat a spolu s komfortním tlumením zajistí maximální možné pohodlí i na těch nejdelších závodech, což ocení běžci ať už na silnici, nebo v horách.

K2 je legendární lyžařská značka založená v roce 1962 ve státě Washington. Stála u vzniku širokých prašanovek, jako první značka vyrobila lyže s jádrem vyztuženým skelnými vlákny nebo opět jako vůbec první značka na světě představila před 25 lety ryze dámskou kolekci lyží. Na jejich lyžích najdeme olympijské vítěze i vítěze světového poháru. Dnes K2 vyrábí lyže pro sjezdovkové maniaky, skokany ze skiparků, extrémní skialpinisty i milovníky prašanu. To vše s vášní a z čisté lásky k lyžování.

www.rockpoint.cz

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše