International Engineering Fair

Translation is not available.

Balení hraček pro dětské nemocnice přímo na veletrhu v Brně

Produkt s českou stavebnicí byl velmi úspěšný při loňském Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, proto i při letošním ročníku spojili síly výrobci hraček, jejich partneři, organizátoři akce a projekt "balení hraček" se na MSV opakuje. Tentokrát poputují stavebnice z pavilonu Z přímo do dětských oddělení nemocnic.

GABEN PACKAGING LIVE poběží 4x denně po celou dobu veletrhu a návštěvníci shlédnou v přímém přenosu proces balicí linky od balení, přes značení, manipulaci až po paletizaci a distribuci. Baleným produktem jsou hračky značky SEVA. Připraveny jsou nejen soutěže pro návštěvníky ve skládání stavebnic, ale také losování o ceny a ochutnávka pečiva Breadway. Generálním partnerem linky je společnost GABEN, spol. s r.o. Partnery projektu jsou: Klimasoft s.r.o., ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s r.o., TECHNOLOGY s.r.o., FANUC Czech s.r.o., EKOBAL, spol. s r.o., ZDVIH servis s.r.o., BENEŠ a LÁT a. s., Mátl & Bula, s.r.o, Moneta Money Bank. Dodavatelem primárních krabic se stala Tiskárna Didot, spol. s r.o., dodavatelem kartónových krabic pak společnost THIMM Packaging. Dopravní společností, která hračky doveze dětem, je firma PPL CZ s.r.o. a staronovým partnerem Moneta Money Bank společně s Moneta Leasing. Projektovou kavárnu i letos zaštiťuje BREADWAY STORES, s.r.o. Nově se linky zúčastní také Francouzsko - česká obchodní komora, jejímž členem je organizátor celého projektu EQUICom, s.r.o. Packaging Live se pod hlavičkou této reklamní agentury koná od roku 2010, střídavě na veletrzích MSV a EMBAX. 

Prvním strojem, který na balicí lince uvidíte, je X-bag společnosti TECHNOLOGY s.r.o. Ten zabalí volně sypané stavebnice do primárního obalu – polyethylenového sáčku. Robot Fanuc M-20iB/25C, který dodala společnost Klimasoft s.r.o., vybere správnou krabičku, do níž spadne zabalená hračka a přenese ji na pás. Přitom stroj označí krabičku označenou příjemcem, tedy nemocnicí. Při tomto kroku je využívána ink-jetová tiskárna MI 9405 od společnosti ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s r.o. Krabičky s plnobarevnou grafikou partnerů dodala Tiskárna DIDOT z Brna. Primární označená krabička s hračkou pokračuje svou cestu do dalšího stroje od firmy TECHNOLOGY. Tím je balící stroj PRATIKA 56 CS se smrštitelným tunelem pro balení výrobků do polyofinické fólie.

Na lince nacházejí uplatnění i vysokozdvižné plošiny, dodávané firmou ZDVIH servis s.r.o. Umístěny jsou na samém začátku linky i před druhým robotem na lince. Jde o robot Fanuc Arc Mate 0iB. Ten nejenže poskládá přepravní krabice od firmy THIMM, ale zároveň do nich vloží primární krabičku s hračkou. Do jedné přepravní krabice vejdou čtyři primární krabičky. Než se krabice vloží na paletu, je nutné ji zalepit, o což se postará automatický lepící stroj od TECHNOLOGY typ GEM F470. Před zalepením ještě dochází k označení krabice logem (tiskárna společnosti Markem Imaje, dodavatel ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s r.o.) a         k načtení identifikačních údajů jednotlivých krabic pomocí čtecí brány dodané společností GABEN s.r.o. Tato firma dodala také dotykové terminály GBTouch, které celý proces přehledně monitorují.

Partnery linky jsou i poskytovatelé finančních služeb, úvěrů a leasingů – konkrétně Moneta Money Bank a Moneta Leasing. Posledním robotem na lince je bílý Fanuc M-20iA/35M, který zalepené krabice přesune na paletu. Je to poprvé, kdy se v lince současně prezentují tři různí roboti. Lince vévodí prostorově nejvýraznější automatický ovinovací stroj ROTOMATIC LOGO, který celou paletu ovine průtažnou fólií a aplikuje fólii na níž může být jakákoliv reklama. Vysokozdvižný vozík Hyundai společnosti Mátl&Bula pak ovinutou paletu převeze do dodávky přepravní společnosti PPL. Celý cyklus se tak uzavře a zabalené hračky se převezou na dětská oddělení nemocnic. Jedná se o tyto nemocnice: Dětská nemocnice Fakultní nemocnice, Klinika dětského  lékařství Fakultní nemocnice Ostrava, Dětská klinika FN Olomouc-Hematoonkologické, Pediatrická klinika Thomayerovy nemocnice, Dětské oddělení Vsetínské nemocnice.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše