Mezinárodní strojírenský veletrh

Balení hraček pro dětské nemocnice přímo na veletrhu v Brně

Produkt s českou stavebnicí byl velmi úspěšný při loňském Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, proto i při letošním ročníku spojili síly výrobci hraček, jejich partneři, organizátoři akce a projekt "balení hraček" se na MSV opakuje. Tentokrát poputují stavebnice z pavilonu Z přímo do dětských oddělení nemocnic.

GABEN PACKAGING LIVE poběží 4x denně po celou dobu veletrhu a návštěvníci shlédnou v přímém přenosu proces balicí linky od balení, přes značení, manipulaci až po paletizaci a distribuci. Baleným produktem jsou hračky značky SEVA. Připraveny jsou nejen soutěže pro návštěvníky ve skládání stavebnic, ale také losování o ceny a ochutnávka pečiva Breadway. Generálním partnerem linky je společnost GABEN, spol. s r.o. Partnery projektu jsou: Klimasoft s.r.o., ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s r.o., TECHNOLOGY s.r.o., FANUC Czech s.r.o., EKOBAL, spol. s r.o., ZDVIH servis s.r.o., BENEŠ a LÁT a. s., Mátl & Bula, s.r.o, Moneta Money Bank. Dodavatelem primárních krabic se stala Tiskárna Didot, spol. s r.o., dodavatelem kartónových krabic pak společnost THIMM Packaging. Dopravní společností, která hračky doveze dětem, je firma PPL CZ s.r.o. a staronovým partnerem Moneta Money Bank společně s Moneta Leasing. Projektovou kavárnu i letos zaštiťuje BREADWAY STORES, s.r.o. Nově se linky zúčastní také Francouzsko - česká obchodní komora, jejímž členem je organizátor celého projektu EQUICom, s.r.o. Packaging Live se pod hlavičkou této reklamní agentury koná od roku 2010, střídavě na veletrzích MSV a EMBAX. 

Prvním strojem, který na balicí lince uvidíte, je X-bag společnosti TECHNOLOGY s.r.o. Ten zabalí volně sypané stavebnice do primárního obalu – polyethylenového sáčku. Robot Fanuc M-20iB/25C, který dodala společnost Klimasoft s.r.o., vybere správnou krabičku, do níž spadne zabalená hračka a přenese ji na pás. Přitom stroj označí krabičku označenou příjemcem, tedy nemocnicí. Při tomto kroku je využívána ink-jetová tiskárna MI 9405 od společnosti ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s r.o. Krabičky s plnobarevnou grafikou partnerů dodala Tiskárna DIDOT z Brna. Primární označená krabička s hračkou pokračuje svou cestu do dalšího stroje od firmy TECHNOLOGY. Tím je balící stroj PRATIKA 56 CS se smrštitelným tunelem pro balení výrobků do polyofinické fólie.

Na lince nacházejí uplatnění i vysokozdvižné plošiny, dodávané firmou ZDVIH servis s.r.o. Umístěny jsou na samém začátku linky i před druhým robotem na lince. Jde o robot Fanuc Arc Mate 0iB. Ten nejenže poskládá přepravní krabice od firmy THIMM, ale zároveň do nich vloží primární krabičku s hračkou. Do jedné přepravní krabice vejdou čtyři primární krabičky. Než se krabice vloží na paletu, je nutné ji zalepit, o což se postará automatický lepící stroj od TECHNOLOGY typ GEM F470. Před zalepením ještě dochází k označení krabice logem (tiskárna společnosti Markem Imaje, dodavatel ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s r.o.) a         k načtení identifikačních údajů jednotlivých krabic pomocí čtecí brány dodané společností GABEN s.r.o. Tato firma dodala také dotykové terminály GBTouch, které celý proces přehledně monitorují.

Partnery linky jsou i poskytovatelé finančních služeb, úvěrů a leasingů – konkrétně Moneta Money Bank a Moneta Leasing. Posledním robotem na lince je bílý Fanuc M-20iA/35M, který zalepené krabice přesune na paletu. Je to poprvé, kdy se v lince současně prezentují tři různí roboti. Lince vévodí prostorově nejvýraznější automatický ovinovací stroj ROTOMATIC LOGO, který celou paletu ovine průtažnou fólií a aplikuje fólii na níž může být jakákoliv reklama. Vysokozdvižný vozík Hyundai společnosti Mátl&Bula pak ovinutou paletu převeze do dodávky přepravní společnosti PPL. Celý cyklus se tak uzavře a zabalené hračky se převezou na dětská oddělení nemocnic. Jedná se o tyto nemocnice: Dětská nemocnice Fakultní nemocnice, Klinika dětského  lékařství Fakultní nemocnice Ostrava, Dětská klinika FN Olomouc-Hematoonkologické, Pediatrická klinika Thomayerovy nemocnice, Dětské oddělení Vsetínské nemocnice.

Další aktuality z veletrhu