International Engineering Fair

Translation is not available.

MSV 2017 ukáže špičkové průmyslové technologie

Návštěvníky 59. mezinárodního strojírenského veletrhu přivítá plně vyprodané výstaviště. O účast byl letos enormní zájem, což svědčí o výborné kondici průmyslové výroby i české ekonomiky. Z více než 1 600 vystavovatelů bude polovina zahraničních a lídři světového trhu do Brna přivezou to nejlepší ze své nabídky – od supervýkonných obráběcích strojů až po průmyslové roboty poslední generace.

Vysoká poptávka po MSV vždy signalizuje velmi dobrý stav ekonomiky a pozitivní očekávání firem. Česká republika dosáhla ve 2. čtvrtletí letošního roku růstu HDP o 4,5 % a patří mezi nejrychleji rostoucí ekonomiky Evropské unie.

 Silný hospodářský růst se opírá především o výsledky průmyslu, který je tradičně rozhodujícím pilířem ekonomiky, a exportní schopnosti našich firem. Loni rostla průmyslová výroba již třetím rokem v řadě a tento trend pokračuje i letos. Produkce zpracovatelských odvětví se za první pololetí zvýšila o téměř 6 % a vyhlídky na následující měsíce jsou rovněž slibné. Jak z aktuálních průzkumů mezi nákupními manažery a podnikateli, tak z nových zakázek průmyslu je patrný pokračující růst celého odvětví,” říká ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, který letošní MSV podpoří několikadenní osobní účastí.

MSV 2017 má stejnou oborovou skladbu jako před dvěma lety, kdy vystavovalo přibližně 1500 firem, tedy o stovku méně než letos. Hlavním tématem je opět Průmysl 4.0 a projekt AUTOMATIZACE. Součástí jsou také dva specializované veletrhy - 8. mezinárodní veletrh dopravy a logistiky Transport a Logistika a 2. mezinárodní veletrh technologií pro ochranu životního prostředí ENVITECH. Ve srovnání s rokem 2015 výrazně přibylo vystavovatelů obráběcích a tvářecích strojů, kteří do Brna většinou zamíří přímo ze světové výstavy EMO Hannover a přivezou odtud i premiérové strojní exponáty. Obor zpracování plastů a chemie pro strojírenství se rozrostl o čtvrtinu a významně se zvýšil zájem u vystavovatelů pohonů, elektroniky a strojírenských komponentů. Všechny pavilony brněnského výstaviště proto byly už několik měsíců před veletrhem vyprodány a v nejatraktivnější halách P, V a F museli pořadatelé další zájemce o plochu odmítat.

Polovina firem přijede vystavovat ze zahraničí a partnerskou zemí MSV je po pěti letech znovu Indie - ekonomika s globálním významem a obrovským potenciálem. Indii bude reprezentovat více než sedmdesát průmyslových firem. Výrazné zastoupení budou mít také další asijské státy, jen z Číny přijede 70 firem a z Koreje 27. Historicky poprvé se na MSV prezentuje šestice ruských regionů, všechny s oficiálními expozicemi a zastoupené předními průmyslovými podniky. Z evropských států chystají kolektivní účasti Francie, Slovensko, Polsko, Rakousko, Španělsko a čtyři spolkové země Německa.

Plně vytíženy budou po dobu veletrhu také všechny konferenční sály brněnského výstaviště. Stěžejní akcí doprovodného programu je Sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR, který v pondělí odpoledne přivede na jedno místo premiéra a ministry Vlády ČR spolu s představiteli předních českých firem. „České ekonomice se v současnosti extrémně daří. Nejvíce za to vděčíme právě průmyslu, který tvoří základ naší ekonomiky. Těší mě, že ty nejlepší průmyslové firmy se Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně účastní, aby představily své špičkové technologie a inovativní produkty,“ komentuje letošní zájem o veletrh Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR. Ke stěžejním akcím doprovodného programu dále patří dvě konference o česko-indické spolupráci a Business dny Ruské federace, Ukrajiny, Běloruska a ruských regionů.

Pro návštěvníky jsou připraveny dvě zajímavé novinky. V projektu MSV TOUR si mohou prohlédnout stánky s technologickými inovacemi v předem vytipovaných trasách zaměřených na Průmysl 4.0, robotizaci a automatizaci. Zároveň odstartuje projekt Brno Fair City s mnoha výhodami pro návštěvníky města - od snadnější dopravy až po speciální akce v restauracích.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše