GO a Regiontour

Translation is not available.

Slovensko se obléklo do šatů s motivy měst i slovenské přírody

Slovenská republika zvolila na letošních veletrzích GO a REGIONTOUR nový, originální způsob, jak prezentovat svá města a regiony. Připravila totiž módní přehlídku, kdy ženy i malé slečny oblékla do modelů, využívajících fotografie atraktivních slovenských míst. Přehlídku doplnila projekcí a hudbou, korespondující s danou lokalitou. Skvělá myšlenka tak dokonale podtrhla motto, kterým Slováci lákají k návštěvě své země: „Dovolenka na Slovensku – dobrý nápad.“

Za neobvyklou módní přehlídkou stojí dvě ženy – Klára Badinková, výrazná osobnost Zahraničního zastoupení cestovního ruchu Slovenské republiky se sídlem v Praze a nadšená propagátorka krás Slovenska, a módní návrhářka Marie Zelená, která spolu s dcerou Martinou Hrnčířovou tento nápad uvedla do života. Na pódiu se tak vystřídaly Belianské Tatry, Kriváň, Vršatec v Bílých Karpatech, Banská Štiavnica, Klak a Malá Fatra, Spišský hrad, Slovenský ráj, Ružín, Dobšinská ledová jeskyně a samozřejmě Vysoké Tatry – Zelené pleso kežmarské, Mlynická dolina či Slavkovský štít. Úvod a závěr slovenské prezentace patřil Bratislavě s její dominantou – Bratislavským hradem a také Grasalkovičův palác – sídlo slovenského prezidenta. Bonusem nakonec se staly tři modely inspirované Brnem jakožto hostitelským městem s motivy katedrály svatého Petra a Pavla, prezentované za doprovodu Janáčkovy Sinfonietty.

„Tento koncept navazuje na můj první projekt s heraldickými znaky na šatech, k němuž jsem později přidala šaty s motivem pražské katedrály svatého Víta. V roce 2017jsem na mé autorské přehlídce představila další modely inspirované mým rodným Zlínském krajem. To oslovilo Kláru Badinkovou, od níž přišla nabídka vytvořit velkou kolekci pro Slovensko, kterou jsme představili postupně v Praze, Bratislavě a Drážďanech. Náš projekt rozšiřujeme, s dcerou vymýšlíme a šijeme nové modely, zrovna teď mi přišla korunka pro Paříž,“ říká v zákulisí přehlídky Marie Zelená.  

Přímo na pódiu v pavilonu P pak Klára Badinková doplnila pozvání k návštěvě našeho východního souseda komentářem a dvěma spoty, jedním zimním a druhým letním. „Češi jezdí na Slovensko rádi a často. Jen loni narostl podle oficiálních statistik počet návštěvníků o 9,4 %, a to nepočítám návštěvy přátel, které nikdo nikam nehlásí,“ dodává Klára Badinková s tím, že Slovensko má opravdu co nabídnout, počínaje sedmi památkami UNESCO přes zajímavá města, termální lázně či lyžařská střediska.


More news from the fair trade

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše