Translation is not available.

Další soutěž je pro volejbalové nadšence

Na veletrhu Rehaprotex 2019 pro vás chystáme sportovní arénu, kde si vyzkoušíte řadu parasportů. S aktivním životním stylem souvisí i další Facebooková soutěž. Směřována je ke všem, kteří se zajímají o volejbal a mají přehled o jeho historii. Tři z vás mohou získat Zlatou knihu volejbalu, kterou do soutěže věnovala Liga vozíčkářů a Volejbalový Klub Královo Pole.

Na veletrhu Rehaprotex 2019 pro vás chystáme speciální sportovní arénu, kde si budete moci vyzkoušet řadu parasportů a třeba si i zahrát s profesionálními hráči. Jednáme o sportech jako je sledge hokej (para hokej), basketball, florbal a rugby.

S aktivním životním stylem souvisí i další soutěž na našem Facebooku. Směřována je ke všem, kteří se zajímají o volejbal a mají přehled o jeho historii. Soutěžní otázka zní: Víte, kolikrát ve své historii získalo Československo medaili ve volejbale na Olympijských hrách a v kterých to bylo letech?

Tři nejrychlejší z vás, kteří správně odpoví do komentářů pod příspěvek na Facebooku BVV – Brněnské výstaviště, získají Zlatou knihu volejbalu, kterou do soutěže věnovala Liga vozíčkářů a Volejbalový Klub Královo Pole. Snahou Zlaté knihy volejbalu je zachytit nejdůležitější události od prvních krůčků tohoto sportu na území Československa a samostatné České republiky od počátku dvacátých let minulého století až po nedávnou minulost. Autory knížky jsou Zdeněk Vrbenský, Václav Věrtelář a Miloslav Ejem.

Soutěž trvá do 3. července 2019. Kniha je objemná (má téměř 500 stran formátu A4), proto je potřeba si ji osobně převzít na brněnském výstavišti.


Výherci soutěže: Ilona Lukša Šášková, Petr Chudoba a Alena Svobodová

Správná odpověď:

Československo získalo ve volejbale na Letních olympijských hrách medaili dvakrát ve své historii. Poprvé to byla stříbrná medaile v Tokiu v roce 1964 a podruhé bronzová v roce 1968 v Mexico City.