REHAPROTEX

Translation is not available.

Plavání bez bariér

Sportovní klub KONTAKT (SK KONTAKT) BRNO představí na veletrhu REHAPROTEX plavání bez bariér. Osobně se budete moci potkat s hlavním plaveckým trenérem Janem Sommrem i s plavci, kteří představí práci klubu. Těšit se můžete i na prezentaci a fotky z jejich závodů a akcí.

Hlavním posláním SK KONTAKT je zpřístupnění pohybové aktivity všem osobám se zdravotním postižením bez ohledu na věk. Klub pracuje systematicky zejména s dětmi a mládeží. Jeho nosnou aktivitou je plavání, které v podání klubu není pouze o fyzické pohybové aktivitě, ale především o vzájemnosti, pocitu sounáležitosti a vzájemném obohacení mezi pracovníky a dobrovolníky bez fyzického postižení a plavci samotnými. Cílem je celkový osobnostní rozvoj všech zúčastněných. Pro výuku plavání se využívá jedinečná metodika KONEV (podle paralympijského vítěze Martina Kováře a jeho trenéra Jana Nevrkly). Klub úzce spolupracuje se zakladateli metody v rámci Plavecké akademie bez bariér KONTAKTU bB.

Největšího úspěchu v dosavadní historii klubu dosáhla plavkyně Petra Hrabinová, která se zúčastnila Letních paralympijských her v Aténách 2004 a MS v Durbanu 2006 a na obou závodech plavala finále prsařské stovky. V současné době mezi nejlepší plavce patří Dominika Míčková, která se pravidelně umisťuje na vysokých příčkách Českého poháru.

V roce 2018/2019 je do aktivit spolku zapojeno 82 plavců s nejrůznější mírou postižení i osobních plaveckých aspirací z Brna a Jihomoravského kraje. Plavání se realizuje ve třech skupinách: sportovně rehabilitační, kondičně rehabilitační a kompenzačně rehabilitační.

Samotná výuka je realizována skupinově, i individuálně, a to za pomoci týmu asi 20 dobrovolníků. Kromě výuky spolek realizuje výjezdy na závody, od závodů Československého poháru a mistrovství Evropy až k Paralympiádě.

Součástí práce spolku je také organizace Mistrovství České republiky v para plavání. V příštím roce se bude konat jubilejní dvacátý pátý ročník. Pro plavce navíc SK KONTAKT organizuje každý rok ples, na který srdečně zvou všechny, kteří by rádi prožili pěkný večer v jejich společnosti.

Více informací o činnosti klubu najdete na jejich webu www.kontaktbb.cz, případně na webu letošního 24. ročníku Mistrovství ČR v para plavání.

More news from the fair trade