REHAPROTEX

Plavání bez bariér

Sportovní klub KONTAKT (SK KONTAKT) BRNO představí na veletrhu REHAPROTEX plavání bez bariér. Osobně se budete moci potkat s hlavním plaveckým trenérem Janem Sommrem i s plavci, kteří představí práci klubu. Těšit se můžete i na prezentaci a fotky z jejich závodů a akcí.

Hlavním posláním SK KONTAKT je zpřístupnění pohybové aktivity všem osobám se zdravotním postižením bez ohledu na věk. Klub pracuje systematicky zejména s dětmi a mládeží. Jeho nosnou aktivitou je plavání, které v podání klubu není pouze o fyzické pohybové aktivitě, ale především o vzájemnosti, pocitu sounáležitosti a vzájemném obohacení mezi pracovníky a dobrovolníky bez fyzického postižení a plavci samotnými. Cílem je celkový osobnostní rozvoj všech zúčastněných. Pro výuku plavání se využívá jedinečná metodika KONEV (podle paralympijského vítěze Martina Kováře a jeho trenéra Jana Nevrkly). Klub úzce spolupracuje se zakladateli metody v rámci Plavecké akademie bez bariér KONTAKTU bB.

Největšího úspěchu v dosavadní historii klubu dosáhla plavkyně Petra Hrabinová, která se zúčastnila Letních paralympijských her v Aténách 2004 a MS v Durbanu 2006 a na obou závodech plavala finále prsařské stovky. V současné době mezi nejlepší plavce patří Dominika Míčková, která se pravidelně umisťuje na vysokých příčkách Českého poháru.

V roce 2018/2019 je do aktivit spolku zapojeno 82 plavců s nejrůznější mírou postižení i osobních plaveckých aspirací z Brna a Jihomoravského kraje. Plavání se realizuje ve třech skupinách: sportovně rehabilitační, kondičně rehabilitační a kompenzačně rehabilitační.

Samotná výuka je realizována skupinově, i individuálně, a to za pomoci týmu asi 20 dobrovolníků. Kromě výuky spolek realizuje výjezdy na závody, od závodů Československého poháru a mistrovství Evropy až k Paralympiádě.

Součástí práce spolku je také organizace Mistrovství České republiky v para plavání. V příštím roce se bude konat jubilejní dvacátý pátý ročník. Pro plavce navíc SK KONTAKT organizuje každý rok ples, na který srdečně zvou všechny, kteří by rádi prožili pěkný večer v jejich společnosti.

Více informací o činnosti klubu najdete na jejich webu www.kontaktbb.cz, případně na webu letošního 24. ročníku Mistrovství ČR v para plavání.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše