Stavební veletrh Brno

Translation is not available.

Zatočte s roztoči a prachem. Husky představí centrální vysavače

Centrální vysavače představují možnost, jak se rychle a efektivně zbavit mikroskopických částic, alergenů a těžkých kovů. Husky tak na Stavebním veletrhu Brno 2020 představí princip jeho funkčnosti.

Prach spolu s alergeny je zdraví nebezpečný, zvláště pokud se vznáší ve vzduchu. Tyto lidským okem nepostřehnutelné částice, přitom vdechujeme nejhlouběji do plic. „Prach vnímáme především jako nepořádek a nepříjemný estetický prvek. Nicméně následný chemický rozbor v něm často prokáže těžké kovy jako například stroncium, arzen, chrom, hliník a další, které mohou být ve vyšších koncentracích toxické. Prach v domácnosti obsahuje bakterie, plísně, roztoče, nebo třeba lidské kožní buňky, případně úlomky zvířecí srsti,“ vyjmenovává Josef Doležel ze společnosti Husky.

Centrální vysavač jako jediný, ze všech typů vysavačů, odvede nasátý vzduch mimo dům a jemný prach zachytí ve filtru. Klasický přenosný, příruční nebo robotický vysavač vyfukují mikroskopický prach zpět do obytné místnosti. „Tento jemný prach navíc ještě zvíří v místnosti do vzduchu. Sice se s takovým vysavačem zbavíte hrubých prachových částic a nečistot, ale ty nejjemnější, spolu s alergeny, v místnosti pouze rozfoukáte. To mimo jiné znamená, že musíme mnohem častěji nejen znovu vysávat, ale i daleko častěji utírat prach z nábytku,“ řekl Doležel. Husky vidí řešení v centrálním vysavači, který vše odvádí trubním rozvodem mimo dům a tím je zajištěna 100 % filtrace.

Dýchejte ve svém domově čistší vzduch

Čistší domov je základem zdravějšího bydlení. Je dokázáno, že centrální vysavač odstraní prach, alergeny a další znečišťující látky z obývacího prostoru efektivněji a s menším hlukem než běžný přenosný vysavač. „Ve společnosti Husky se zaměřujeme na usnadnění vašeho života pomocí nových a inovativních způsobů čištění vašeho domova s využitím praktických a odolných výrobků na které se vztahuje ta nejlepší záruka na trhu,“ dodal Doležel.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše