URBIS SMART CITY FAIR

Translation is not available.

ENVItech přiveze dvě novinky, vlastní nízkonákladové senzorické jednotky

Chytré město je kvalitní nejen z pohledu moderních technických vymožeností, ale také životního prostředí. Největším strašákem je znečištěné ovzduší. Aby měli lidé přehled o kvalitě ovzduší, k tomu mohou přispět měřicí stanice, senzorické jednotky či prachové analyzátory. Na veletrhu URBIS ty svoje představí společnost ENVItech, která se v oboru pohybuje od roku 1992. Do Brna přiveze dvě novinky – vlastní senzorické jednotky enviDUST a enviSENS.

Jak fungují a co všechno dovedou, uvidí návštěvníci přímo v jejich expozici v pavilonu G. „Zařízení budou připojena a kontinuálně budou zobrazovat naměřená data přímo v budově,“ uvedla Jana Minarčíková z brněnské pobočky ENVItech Bohemia s.r.o.

„Jsme jediná společnost na trhu senzorických jednotek, která je schopna provádět návaznost senzorických měření na referenční přístroje v oblasti monitoringu kvality ovzduší,“ poznamenala Minarčíková.

enviDUST i enviSENS využívají možnost solárního napájení a velkou předností je malý odběr elektřiny. „Stojí oproti referenčním zařízením pro monitoring kvality ovzduší mnohem méně, mají nízkou hmotnost. Velkou předností je kompaktnost a mobilita zařízení a možnost začlenění do různých konceptů chytrých řešení. Jako další příklad může být identifikace úniků znečišťujících látek ve velkých provozech a podobně,“ vysvětlila Minarčíková.

Produkty ENVItech pracují nejčastěji v institucích zabývajících se monitoringem ovzduší, jako Český hydrometeorologický ústav, Zdravotní ústav, ale využívají je také univerzity, města, kraje, průmyslové podniky, školy. „Aplikační rozsah je velmi široký. Konkrétně v Brně jsou momentálně dvě jednotky v sídle Centra dopravního výzkumu a počítá se s přesunem na jeho stanici vedle Zvonařky,“ upřesnila Minarčíková.

Obě jednotky dovedou pracovat a shromažďovat informace samostatně, ale používají se běžně ve větších sítích, a to z důvodu lepší interpretovatelnosti dat. Jejich vyhodnocování má na starosti software vlastního vývoje. „Od jednoduchého zobrazování dat na cloudovém rozhraní až po modelování rozptylu znečišťujících látek,“ vysvětluje zástupkyně ENVItech.

A jaké jsou v oboru zásadní trendy? „Je to právě přechod k uvedeným nízkonákladovým měření pomocí senzorům,“ dodala Jana Minarčíková s tím, že bohužel se někdy stává, že měřicí jednotky jsou nesprávně používány a dochází pak díky špatnému měření k nesprávné interpretaci dat.

O společnosti

Měření koncentrací znečišťujících látek v podobě imisí ve venkovním ovzduší, emisí na zdrojích znečištění a ve vnitřním prostředí, to je základ produkce společnosti ENVItech. Dodávku kompletního sortimentu prostředků pro monitoring včetně systému řízení, doplňuje nabídkou monitoringu jako služby. Zařízení splňují všechny evropské a české normy, služba měření se opírá o autorizaci, udělenou naší společnosti MŽP ČR.
Zákazníkům nabízí dodávky tzv. „na klíč", od projektu, dodávky, záruky, provozu až po pozáruční servis. Kvalita dodávek splňuje ISO 9001 a starost o životní prostředí ISO 14001. Kvalita dodávek je také zajištěna dlouholetou spoluprací s renomovanými zahraničními výrobci monitorovacích přístrojů a další techniky, kterých vývoj kopíruje nejnovější trendy v oblasti měření a analýz.
Společností nabízený sortiment monitorovacích systémů a zařízení doplňují přístroje pro monitoring kvality vody, pachových látek. Ve spolupráci s výzkumnými institucemi a univerzitami se podílí na řešení projektů v oblasti vědy a zejména aplikovaného výzkumu.
Vzhledem k množství dosud realizovaných dodávek a k závazku zajištění provozu těchto zařízení provozuje společnost střediska v Praze, Brně, Valašském Meziříčí a v Ústí nad Labem. Sesterská společnost ENVItech s.r.o. v Trenčíně rozvíjí svoje aktivity zejména na Slovensku. Organizační složka v Bejrútu a dceřina společnost na Severním Kypru, zajišťují obchod a servis v oblastech MENA regionu.

Foto: archiv ENVItech


Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše