URBIS SMART CITY FAIR

Translation is not available.

RCE systems představí dopravní analýzy i chytré parkování

Pokročilými analýzami dopravních situací z dronů a chytrým parkováním se zabývá brněnská společnost RCE systems. Svoje dva stěžejní produkty, které sbírají slávu po celém světě, představí v Brně na veletrhu URBIS Smart City Fair. Součástí prezentace budou i praktické ukázky.

RCE systems je dynamicky se rozvíjející firma zaměřená na vývoj špičkových technologií v oblasti mobilní robotiky, počítačového vidění a vestavěných systémů. „Pracujeme na umělé inteligenci pro drony (DataFromSky), chytrých parkovištích (ParkingDetection), autonomních robotech, řídicích systémech pro požární vozidla a dalších řešeních pro ochranu kritické infrastruktury. Stavíme systémy od základů, tedy od návrhu hardware až po komplexní softwarové řešení. Máme partnery z více než 30 zemí po celém světě a jsme zapojeni do několika velkých výzkumných projektů,“ popsala Lenka Šedivá z RCE systems.

Díky spolupráci s experty z akademické půdy i komerční sféry má firma zkušenosti v analyzování, projektování a realizaci komplexních mechatronických systémů. Rolí RCE systems je pomoci vyvinout, implementovat a vylepšit nové, nebo netradiční přístupy v průmyslové automatizaci a přivést je do praxe.

DataFromSky umožňuje dopravní analýzu z dronů

Pokročilá dopravní analýza z dronů přináší mnoho nových možností v oblasti dopravní analýzy. Umožňuje totiž plně automatický výpočet dopravních parametrů, jako je například rychlost, zrychlení i hustota dopravy. Jak dopravní analýza vypadá v praxi, se můžete podívat zde: https://vimeo.com/datafromsky. DataFromSky má rozsáhlou partnerskou síť – spolupracuje například s partnery ze skandinávských zemí, Velké Británie, Spojených států amerických či Kanady. „Účastnili jsme se programu CzechAccelerator od CzechInvestu, během kterého jsme navázali obchodní spolupráce na území Singapuru, Indie, Číny či Thajska ale také Austrálie,“ uvedla Šedivá.

Systém vzbudil pozornost loni v říjnu na veletrhu HiTech China v Shenzhenu nebo o měsíc později v Indii na veletrhu Traffic Expo v Bombaji. S unikátním řešením se RCE systems vydala také na českou business misi do Singapuru, která se konala po 12 letech.

V loňském roce společnost bodovala v žebříčku společností, které mají největší vliv a dopad na trh s drony, jejich produkt DataFromSky tak byl zařazen do mapy Drone Market Environment 2018 v sekci Software - Computer vision & AI.

Data od brněnské firmy využívají mnohé univerzity pro své projekty. Například VUT Brno, VŠTE České Budějovice, Technical University of Munich (projekt Studie chování cyklistů), Technical University of Dresden (projekt Studie chování jednotlivců v davech), University Zwickau, Nürnberg,  Chalmers University of Technology in Sweden a mnoho dalších, firmy z automobilového průmyslu, firmy v oblasti modelování chování autonomních vozidel v běžném provozu a tak dále.

 „Nyní vydáváme novou platformu zvanou DataFromSky LIGHT, což je cloudová aplikace pro automatickou analýzu dopravních videí z kamer. S pomocí DFS Artificial Intelligence dokážeme zanalyzovat složité dopravní situace během krátké chvíle,“ poznamenala Šedivá s tím, že s tímto nástrojem se může stát dopravním expertem každý.

Společnost momentálně pracuje na vývoji policejního drona, který bude schopný monitorovat a analyzovat dopravu v reálném čase přímo na místě. „Dokážeme detekovat nehodu dříve, než se stane,“ vyzdvihuje Lenka Šedivá.

Parking Detection monitoruje parkoviště ze všech úhlů a v reálném čase

Parking Detection je chytrý parkovací systém, který z kamer dokáže v reálném čase detekovat obsazenost parkoviště, upozornit na parkovací přestupky, navigovat řidiče na volná parkovací místa a mnoho dalšího. Pro monitorování parkovišť využívá kamery a software s umělou inteligencí. „S jednou kamerou je možné detekovat plochu až 400 parkovacích míst. Součástí systému je šifrovaný přenos dat, webový přístup ke správě parkoviště, navigační systém, platební systém a mobilní aplikace pro řidiče,“ popsala Šedivá. Využití systém najde ve městech, zejména na outdoor parkovištích, v rezidentních zónách, u firemních parkovišť, nákupních domů, nemocnic, hotelů, P+R parkovišť, dálničních odpočívadel a na mnoha dalších místech. „Instalace již máme například v Havířově, Plzni, Třinci, ale také ve světě, v Dánsku, Nizozemí, Itálii, Polsku či Portugalsku a další instalace jsou v jednání,“ líčí Lenka Šedivá.

Systémy naživo

Návštěvníci veletrhu URBIS uvidí, jak systémy pracují, součástí prezentace budou praktické ukázky. „Za DataFromSky budeme ukazovat jednotlivé video analýzy, ukážeme náš dron, který používáme pro účely natáčení dopravních scén, které potom analyzujeme. Za Parking Detection budeme mít malou ukázku simulovaného parkoviště v podobě interaktivního minimodelu a demonstraci toho, jak celý systém funguje,“ doplnila Šedivá.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše