URBIS SMART CITY FAIR

Translation is not available.

TextilEco a.s. vypustilo tučňáky! Chutnají jim oděvy, textil, obuv, hračky i knížky. Na URBIS v Brně odhalí další funkce

Firma TextilEco a.s. již 10 let zajišťuje pro obce a města službu svozu, znovuvyužití a recyklace oděvů, obuvi a hraček. Moderní sběrné kontejnery nabízí možnost odevzdat nepotřebné věci k ekologickému využití. Firma dává věcem druhý život a díky získaným finančním prostředkům ze znovuvyužití podporuje neziskové a charitativní projekty. K 10. narozeninám si nadělila novou podobu kontejnerů, na nichž pracovala s VUT v Brně.

Předcházet vzniku textilního odpadů, to je filozofie boskovické firmy TextilEco a.s. Již 10 let zajišťuje pro obce a města službu svozu, znovuvyužití a recyklace oděvů, obuvi a hraček. Moderní sběrné kontejnery nabízí možnost odevzdat nepotřebné věci k ekologickému využití. Sesbírané věci přirozeným způsobem vrací firma zpátky k lidem. Dává věcem druhý život a díky získaným finančním prostředkům ze znovuvyužití podporuje neziskové a charitativní projekty.


Kromě globálních organizací jako Unicef Česká republika a Lékaři bez hranic je hlavním donátorem Nadace SOVA, která finančně pomáhá talentovaným dětem, z toho důvodu na jejich kontejnerech najdete často i logo nadace se sovičkou.

„Kde sbíráme i pomáháme“, uvádí ředitel logistiky. Finanční prostředky se tedy v podobě podpory neziskových projektů vrací i do regionů, kde má firma kontejner.

K desátým narozeninám si firma nadělila ve spolupráci se studenty Fakulty strojního inženýrství při VUT revoluční podobu kontejnerů na textil, který připomíná tučňáka. Autorem projektu je talentovaný student posledního ročníku Peter Anderle.

„Projekty, kde svým návrhem mohou ovlivnit prakticky celou společnost, jelikož kontejner je dostupný všem, naše studenty baví nejvíce a ekologický přesah je trend dnešní doby,“ uvedl vedoucí projektu, doc. akad. soch. Ladislav Křenek, ArtD. „Tučňák je výsledek kreativní náhody, kdy zhruba v polovině tvorby začal design připomínat černobílého ptáka,“ dodal Křenek.

Kontejnery předcházejí vzniku odpadů a mají pozitivní významný vliv na kvalitu životního prostředí. TextilEco a.s. umísťuje klasické bílé kontejnery se sovičkou, které najdete ve více než 2 850 obcích po celé ČR i na Slovensku. Věděli jste, že každý z nás vyprodukuje ročně zhruba 16 kg oděvů, které doposud končily jako komunální odpad? I díky TextilEco a.s. se této situaci daří předcházet, třeba tím, že odložíte nepotřebné šatstvo do správného boxu. A v Boskovicích se vše ručně vytřídí až do 250 kategorií. Firma se jako jedna z mála zapojila i do inovativního rozvoje designu kontejnerů a dala si za úkol vytvořit kontejner, který bude každé obci i městu slušet. S nadsázkou můžeme říci, že krmit jejich tučňáky je určitě povoleno! A záleží i na vás, jak se jim bude dařit.

Na jaře jsme umístili tučňáky ve městě odkud naše firma pochází, tedy v Boskovicích,“prozradila první kroky Mgr. Anna Smolíčková, ředitelka společnosti TextilEco a.s.

Text a foto: TextilEco a.s.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše