OPTA

Translation is not available.

Caroline Abram: „Navrhování brýlí je vášeň"

Pařížská designérka brýlových obrub a šperkových doplňků přednášela na veletrhu OPTA na téma „Design šperků a brýlí = láska na celý život“. Modely Caroline Abram si můžete prohlédnout na stánku společnosti AGLAJA, která její značku už tři roky zastupuje.

Caroline Abram popsala svoji cestu k vlastní značce brýlových obrub, která slaví úspěch v mnoha zemích včetně České republiky. Jako dcera optičky a oftalmologa vystudovala oční optiku a začala pracovat v rodinném obchodě, ale vždycky ji přitahoval design. V roce 1998 začala navrhovat šperky - řetízky k brýlím a brýlové doplňky, které měly velký úspěch. Po deseti letech navrhla první kolekci brýlí s typickým rukopisem: elegantní kočičí tvary, kombinace zlaté a stříbrné barvy s černou i růžovou, dekorace polodrahokamy. Caroline Abram ráda pracuje s netradičními materiály jako dřevo nebo pryskyřice a její modely jsou především výsostně ženské. „Zaměřila jsem se na ženy 50+, ale důležitý není věk. Chci, aby se ženy cítily krásně a jedinečně,“ zdůrazňuje designérka, podle níž ženy 50+ nechtějí vypadat mladší, ale chtějí vypadat dobře. K tomu jim Caroline Abram pomáhá svými brýlemi i šperky. Jak říká, navrhování brýlí je práce, která se musí dělat srdcem, ale zároveň je k ní potřeba znát spoustu techniky. „Pro mě je to vášeň,“ přiznala.

Návrhářka zároveň pokračuje v práci optičky a v rodinné optice nabízí tři tisíce typů obrouček. Optikům mezi posluchači Caroline Abram poradila odlišit se od ostatních a zaměřit se na určitou skupinu zákazníků. „Není potřeba prodávat padesát značek, stačí jich jen pár, ale musíte vědět, proč jste si tyto značky vybrali, jaký je jejich příběh a pro koho jsou určeny,“ doporučila.

Na veletrhu OPTA se značka Caroline Abram představuje v expozici firmy AGLAJA a uchází se také o cenu v soutěži Top Opta 2019. Nominovaným exponátem je set X-Travanza=extravagance vytvořený k 20. výročí designu šperků a k 10. výročí designu brýlí Caroline Abram. Brýlová obruba a sluneční brýle inspirované typickým tvarem kočičích očí jsou inovací modelu  Minois jako prvního celosvětového bestselleru značky. Osobitost těmto luxusním brýlím dodává kombinace vysokého lesku se sametovým matem a delikátní zpracování nerezové oceli.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše