GO a Regiontour

Translation is not available.

Cykloturistika je hit. Přijďte nabrat inspiraci a taky se vyřádit

Šlapací kárky, testovací dráha kola a koloběžky, cyklistické kuriozity, dopravní testy, kreslené vtipy s vinařsko-cyklistickou tématikou, soutěž a mnohem víc najdete v sekci věnované cykloturistice. Pod svá křídla si tuto část vzal Spolek Cyklo Klub Kučera Znojmo.

V projektu Cykloturistika nejen v regionech ČR se představují výrobci a dovozci kol, elektrokol, koloběžek, přívěsů za kola, cestovní kanceláře, destinační společnosti, Asociace cykloměst a další subjekty v cestovním ruchu. Zastoupeny jsou i firmy zajišťující veškerou infrastrukturu pro cyklostezky a cyklotrasy.

Samostatnou prezentaci věnuje spolek několika projektům, které dlouhodobě na Znojemsku realizuje:

  • Mezinárodní cykloturistické centrum služeb a informací v ČR - jediné specializované informační centrum pro cyklisty v ČR.
  • Self Service - Místa technické a první pomoci - 30 kontaktních bodů vybavených zdravotnickým batohem a kufrem s vybavením pro základní opravy kol.
  • Žlutý anděl pro cyklisty - asistenční vozidlo pro zajištění oprav kol mimo informační centrum.
  • Mobilní informační služba - elektrokolo s vyškoleným cyklistou, který návštěvníkům Znojma poskytuje informace.
  • Cyklisté vítáni - partner národního projektu pro certifikaci subjektů v cestovním ruchu.

V této části expozice zájemci získají veškeré informace nejen o cykloturistických aktivitách v regionu Znojemsko. Prostor pro prezentaci je věnován i dalším členům spolku ZnojmoRegion. Spolek jako zcela nový subjekt má za cíl jako destinační společnost koordinovat a podporovat aktivity a projekty směřující na rozvoj cestovního ruchu v regionu. Vytvořené zázemí pro prezentaci využije několik dalších firem z regionu, které se věnují cestovnímu ruchu.

Specializovaná prezentace Cykloturistika nejen v regionech ČR, která je nedílnou součástí veletrhu Regintour, bude opět obsahovat prezentace a nabídky různých firem a subjektů určenou pro zástupce státní správy a samosprávy. Podstatná část prezentace je ovšem věnována aktivitám, které budou vyhledávat především cyklisté.

„S ohledem k velké konkurenci v cestovním ruchu se spolek Cyklo Klub Kučera Znojmo snaží systematicky a cíleně prezentovat turistické možnosti našeho regionu na několika veletrzích cestovního ruchu v ČR a zahraničí. Věříme, že naše projekty, které svojí rozmanitostí, netradičností a prospěšností napomáhají zvýšenému zájmu turistů o náš region. Velice nás těší, že naše aktivity směřované především na cyklisty se setkávají z obrovským zájmem a díky tomu jsme jako destinace hodnoceni jako absolutní špička v péči o cyklisty v rámci Evropy,“  uvádějí zástupci klubu.

Jižní Morava cyklostezkám zaslíbená

Cyklisté a jižní Morava k sobě patří. Na začátku ledna Jihomoravský kraj vypustil do světa zprávu, že chystá v nejbližších letech stavbu několika úseků dálkových cyklotras, které by měly odvést cyklisty z frekventovaných silnic. Souběžně chystá navazující úseky, které obce kvůli jejich délce nedokážou řešit samostatně. Některé z úseků by se měly začít stavět v příštích dvou letech.

Jde o stezky z Nového Hradu do Blanska, z Brna přes Jinačovice do Kuřimi, z Rebešovic na Bobravu, přes Novomlýnské nádrže souběžně se silnicí první třídy, z Bílovic Anenským údolím a také se chystá překlenutí Moravy u Vnorov takzvaným transbordérem, tedy zařízením podobným lanovce. Na jižní Moravě je nyní vyznačeno 5930 kilometrů cyklotras a cyklostezek a protínají ji tři dálkové trasy EuroVelo. O dalších dálkových trasách se neuvažuje.

Cyklostezka od Nového Hradu do Blanska by měla letos získat územní rozhodnutí a o rok později i stavební povolení. Vyřeší současné vedení po krajnici frekventované silnice z Brna do Blanska od mostu pod hradem až k mostu u ČKD. Na cyklotrase z Brna do Blanska, která je součástí mezinárodní Jantarové stezky, se chystá také úsek z Bílovic nad Svitavou Anenským údolím, tedy po druhém břehu řeky mimo silnici do Adamova.

Pokud se podaří získat peníze z dotací, nejpozději v roce 2020 má začít stavba stezky z Brna do Kuřimi, kde navazují další trasy na Tišnovsko a Blanensko.

Další dva úseky souvisejí s cyklostezkou Brno–Vídeň, která je dnes na české straně vedená téměř výhradě mimo silnice. „V návaznosti na ni vznikne spojka z Rebešovic na Bobravu. Předpokládáme, že stavba začne v roce 2020, pokud získáme peníze z dotací,“ uvedl pro ČTK Jiří Klement, mluvčí Jihomoravského kraje. Druhým projektem je cyklostezka umístěná u silnice I/52 na straně Věstonické nádrže. I zde by se mělo začít stavět v roce 2020, uskutečnění závisí i na opravě samotné silnice.

Raritou bude transbordér ve Vnorovech. Jde o kombinaci mostu a lanovky, turisté se dostanou na druhou stranu vlastní silou pomocí nekonečného lana a vyhnou se tak tříkilometrové objížďce.

More news from the fair trade

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše