Minerals Brno

Translation is not available.

Dary přírody v podobě šperku? Kamila Lutišanová ví, jak na to

K přírodě má Kamila Lutišanová velmi blízko. To se projevuje také v jejich špercích. Při tvoření využívá dary přírody v podobě listů, plodů, mušlí i dalších přírodnin, které efektně kombinuje s kovovými prvky. Svoji originální tvorbu představí také na výstavě Minerály Brno, které bude na brněnském výstavišti patřit 16. a 17. listopad.

Pro krásné a ozdobné věci nemusíme chodit daleko, stačí se rozhlédnout kolem sebe. Příroda totiž nabízí celou škálu barev, tvarů a materiálů, které se mohou proměnit v originální šperky, stačí vědět jak na to. Kamila Lutišanová je toho skvělým příkladem. „Při své práci používám nejčastěji techniku tiffany, tedy pájení cínem. Letos jsem se začala věnovat také elektroformingu, kdy dary přírody pokovovávám mědí. Ráda své šperky doplňuji nejrůznějšími minerály, které vytvoří krásný kontrast,“ vysvětluje Kamila Lutišanová. U jejího stánku tak seženete náramky, náhrdelníky, náušnice a přívěsky, které jsou originální jako příroda sama.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše