Minerals Brno

Translation is not available.

Nákupy, výstavy vzácných kusů i zajímavé zážitky. Brněnské výstaviště opět patří kamenům

Výstava Minerály Brno vypukne na brněnském výstavišti už o víkendu. Návštěvníkům nabídne možnost prohlédnout si díla desítek vystavovatelů, nakoupit zajímavé šperky a minerály všeho druhu. Tím ale program nekončí. Chybět nebudou ani zábavné doprovodné aktivity pro děti pod taktovkou Ústavu geologických věd. S nerosným bohatstvím Jižní Moravy se potom návštěvníci seznámí v rámci unikátní doprovodné výstavy. Základní vstupné na výstavu je 100 korun, děti do 6 let se na ni podívají zdarma.

Nerosty z celého světa a ručně vyráběné šperky nakoupí lidé od více než dvou set prodejců na „podzimní“ výstavě Minerály Brno. Ta se odehraje už 16. a 17. listopadu na brněnském výstavišti. Návštěvníci se mohou těšit na širokou nabídku minerálů, fosilií, šperků či přírodnin. Chybět nebudou skvosty ze všech koutů světa. „Těší nás, že zájem vystavovatelů stále roste. I letos tak bude skladba prodejců velmi pestrá od velkých společností zabývajících se prodejem minerálů, až po malé výrobce autorských šperků z tuzemska i ze zahraničí,“ říká ředitel výstavy Minerály Brno Jan Klimeš.

Výbuch sopky v přímém přenosu i poznávací kvíz

Příroda nás neustále překvapuje nejen svou pestrostí, ale i silou. O tom návštěvníky přesvědčí odborníci z Ústavu geologických věd. Přímo na brněnském výstavišti totiž budou simulovat výbuch sopky. „Děti i dospělí se dozví zajímavé informace o tom, jak vzniká magma, jakým způsobem se tvoří sopečný kužel nebo jaká rizika aktivní vulkanismus přináší,“ popisuje program Ludmila Daňková z Ústavu geologických věd.

Protože nejlepší metodou, jak si zajímavé informace zapamatovat, je si je na vlastní kůži vyzkoušet, budou mít návštěvníci možnost zkusit si také práci s mikroskopem. Prostřednictvím přístroje poznají strukturu kostí suchozemských zvířat i ryb, nebo
jak vypadají drobní zkamenělí živočichové, kteří jsou
běžnou součástí mořských písků, po kterých Moravané běžně chodí. Znalosti a vědomosti nabyté během výstavy Minerály Brno, si návštěvníci budou moct ověřit také v zábavném kvízu. Ti, kteří budou v poznávání minerálů a fosílií nejlepší, se navíc mohou těšit na drobnou odměnu. „Úkoly máme připravené i pro nejmenší dítka, přijít k našemu stanovišti se tak nemusí bát opravdu nikdo,“ dodává Daňková.

Zatímco přízemí pavilonu B zaplní prodejní výstava, galerie bude patřit kouskům, které koupit nelze. Součástí akce je totiž také unikátní výstava mapující nerostné bohatství Jižní Moravy. K vidění budou vzácné kolekce nerostů ze Štěpánovského revíru, Rožné, Mirošova i dalších lokalit, které nejsou běžně k vidění.

Výstava Minerály Brno je otevřená v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 16.30 hodin. Za vstupné zaplatí dospělí 100 korun, děti a senioři od 65 let 50 korun. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše