Stavební veletrh Brno

Translation is not available.

„Čistý a zdravý trávník je ozdobou každé zahrady“

Jak založit a udržovat rekreační i sportovní trávník, poradí na Stavebním veletrhu firma MLD s.r.o. - Agro profi partner. Rodinná společnost z Trutnova vám nejen prozradí ty správné postupy, ale je schopná vám krásný trávník zprostředkovat od A do Z.

Rozvážný člověk se nejdřív poradí a pak se teprv do něčeho pustí. Tento citát římského dramatika a básníka Publilia Syra je mottem a návodem pro klienty společnosti MLD s.r.o. - Agro profi partner. Trutnovská firma se již léta zabývá vším kolem zakládání a údržby trávníků.

„Udržet ho v dobré formě není jednoduché a vyžaduje to minimálně základní znalosti z této oblasti a dostatek času. Je zbytečné dávat energii na rady takzvaných odborníků-experimentátorů. Jestliže vzhled trávníku i po věnovaném úsilí neodpovídá vašim představám, kontaktujte profesionální firmu, která se specializuje renovací a údržbou rekreačních, sportovních i průmyslových zelených ploch,“ shrnují Lenka a Michal Dufkovi.

Z jejich zkušeností jsou následné problémy s kvalitou trávníků nejčastěji způsobeny rychlou a neodbornou realizací předchozího zhotovitele. „Vše začíná položením nevhodné, převážně jílovité nebo kamenité půdy, coby základ vegetační vrstvy. Sesedáním půdy, absencí obrubníků, chybně zvoleným typem travní směsí a neodbornou údržbou včetně porušení základních zásad seče trávníku, zálivky, aplikací minerální výživy a ignorování, nebo chybnou léčbou infekčních onemocnění trávníku,“ popisují nejčastější nešvary Dufkovi.

Proto je nutné, aby pracovníci zahradnických realizačních firem po odevzdání díla řádně proškolili majitele nových trávníků, aby nedošlo k jeho následnému poškození, nebo znehodnocení, nebo po dohodě údržbu trávníků prováděli sami. Jen při odborné a důsledně prováděné údržbě si totiž trávník zachová svůj vzhled a druhové složení tak, jak ho klient očekává, a to i po dlouhou dobu.

Rodinná firma jde na trávníky zeširoka, od odborného poradenství přes vlastní zakládání, až po kompletní péči o trávník, včetně prodeje speciální techniky. Portfolio jejích činností je široké a na vše se můžete vyptat na Stavebním veletrhu v Brně.

 • Výuka profesionální údržby trávníků formou kurzů
 • Kultivace půdy se zaměřením na nasákavost vegetační vrstvy pro trávníky (www.travnik-realizace.cz)
 • Prodej a instalaci profesionálních obrubníků od tradičního výrobce z USA (www.gardendiamond.cz)
 • Založení nových trávníků pokládáním koberců a výsevem včetně prodeje speciálních travních směsí odolných na klimatické změny
 • Renovace stávajících trávníků
 • Zálivka trávníků ruční i automatická včetně prodeje komponentů
 • Sekání trávníků, správně načasované a provedené vertikutace (www.vertikutacetravniku.cz)
 • Hnojení trávníků granulovanými i tekutými hnojivy prostřednictvím celoročních plánů (www.travnikovahnojiva.cz)
 • Detekce výskytu a zamezení rozšiřování infekčních chorob trávníku, aplikace fungicidů včetně techniky, preventivní opatření (www.chorobytravniku.cz)
 • Odplevelení trávníků selektivními herbicidy včetně aplikační techniky (www.selektivniherbicidy.cz)
 • Likvidace plevelů a okrasných záhonech i na chodnících bez použití pesticidů Glyfosátů – totálních herbicidů
 • Prodej profesionální techniky pro údržbu trávníku včetně stroje na likvidaci hryzců, hrabošů i krtků způsobujících škody na trávníku a jeho okolí 100% účinnou přesto legální a humánní metodou. (www.mauki.cz)

Další informace najdete na www.travnik-realizace.cz.

More news from the fair trade