Minerals Brno

Translation is not available.

Nákupy, výstavy vzácných kusů i zajímavé zážitky. Brněnské výstaviště opět patří kamenům

Výstava Minerály Brno vypukne na brněnském výstavišti už o víkendu. Návštěvníkům nabídne možnost prohlédnout si díla desítek vystavovatelů, nakoupit zajímavé šperky a minerály všeho druhu. Tím ale program nekončí. Chybět nebudou ani zábavné doprovodné aktivity pro děti pod taktovkou Ústavu geologických věd. S nerosným bohatstvím Jižní Moravy se potom návštěvníci seznámí v rámci unikátní doprovodné výstavy. Základní vstupné na výstavu je 100 korun, děti do 6 let se na ni podívají zdarma.

Nerosty z celého světa a ručně vyráběné šperky nakoupí lidé od více než dvou set prodejců na „podzimní“ výstavě Minerály Brno. Ta se odehraje už 16. a 17. listopadu na brněnském výstavišti. Návštěvníci se mohou těšit na širokou nabídku minerálů, fosilií, šperků či přírodnin. Chybět nebudou skvosty ze všech koutů světa. „Těší nás, že zájem vystavovatelů stále roste. I letos tak bude skladba prodejců velmi pestrá od velkých společností zabývajících se prodejem minerálů, až po malé výrobce autorských šperků z tuzemska i ze zahraničí,“ říká ředitel výstavy Minerály Brno Jan Klimeš.

Výbuch sopky v přímém přenosu i poznávací kvíz

Příroda nás neustále překvapuje nejen svou pestrostí, ale i silou. O tom návštěvníky přesvědčí odborníci z Ústavu geologických věd. Přímo na brněnském výstavišti totiž budou simulovat výbuch sopky. „Děti i dospělí se dozví zajímavé informace o tom, jak vzniká magma, jakým způsobem se tvoří sopečný kužel nebo jaká rizika aktivní vulkanismus přináší,“ popisuje program Ludmila Daňková z Ústavu geologických věd.

Protože nejlepší metodou, jak si zajímavé informace zapamatovat, je si je na vlastní kůži vyzkoušet, budou mít návštěvníci možnost zkusit si také práci s mikroskopem. Prostřednictvím přístroje poznají strukturu kostí suchozemských zvířat i ryb, nebo
jak vypadají drobní zkamenělí živočichové, kteří jsou
běžnou součástí mořských písků, po kterých Moravané běžně chodí. Znalosti a vědomosti nabyté během výstavy Minerály Brno, si návštěvníci budou moct ověřit také v zábavném kvízu. Ti, kteří budou v poznávání minerálů a fosílií nejlepší, se navíc mohou těšit na drobnou odměnu. „Úkoly máme připravené i pro nejmenší dítka, přijít k našemu stanovišti se tak nemusí bát opravdu nikdo,“ dodává Daňková.

Zatímco přízemí pavilonu B zaplní prodejní výstava, galerie bude patřit kouskům, které koupit nelze. Součástí akce je totiž také unikátní výstava mapující nerostné bohatství Jižní Moravy. K vidění budou vzácné kolekce nerostů ze Štěpánovského revíru, Rožné, Mirošova i dalších lokalit, které nejsou běžně k vidění.

Výstava Minerály Brno je otevřená v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 16.30 hodin. Za vstupné zaplatí dospělí 100 korun, děti a senioři od 65 let 50 korun. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

More news from the fair trade