URBIS SMART CITY FAIR

Translation is not available.

FLORAVIL uzpůsobí květinový mobiliář na míru každému městu

Zeleň do veřejného prostoru neodmyslitelně patří. Poskytuje potřebný stín, zlepšuje kvalitu okolního ovzduší a v neposlední řadě krásně vypadá. K tomu, aby zeleň ve městech a obcích správně plnila svou funkci a dlouho vydržela, je ale nutné poskytnout jí adekvátní podmínky. S tím může nejen městům pomoci společnost FLORAVIL, která se bude prezentovat na veletrhu URBIS Smart City Fair. Obcím všech velikostí nabízí samozavlažovací závěsné sestavy, květináče různých tvarů a velikostí, ale i štěrkové rohože, květinové osivo nebo cibuloviny a jejich mechanizovanou výsadbu na velké plochy.

Společnost FLORAVIL byla založena v roce 2005 jako pobočka francouzské výrobní společnosti Green City. Zahraniční zkušenosti týkající se květinového mobiliáře pro města a obce tak již čtrnáctým rokem předává v Čechách i na Slovensku a nabízí kompletní řešení pro správu veřejné zeleně.

Konkrétní podobu mobiliáře si navíc každá obec může zvolit přesně na míru svým požadavkům. V nabídce FLORAVILU je totiž hned několik kolekcí, které se skvěle hodí do historických center měst ale i moderních prostor.

Jedním ze základních předpokladů květinového mobiliáře pro města je jejich snadná obsluha. Základem produktové nabídky společnosti FLORAVIL jsou proto samozavlažovací květináče, které díky dvojité stěně udrží zeminu optimálně vlhkou po dlouhou dobu. V rámci kolekce SKY si lze vybrat ze závěsných sestav se samozavlažovacími mísami, půlmísami i truhlíky několika velikostí, kterými je možné ozdobit sloupy veřejného osvětlení, mostní konstrukce, fasády nebo je použít jako samostatné prvky při ozdobě kruhových objezdů či vjezdů do měst. Novinkou, se kterou se budou mít návštěvníci veletrhu URBIS možnost seznámit, jsou květináče z materiálu ultra Green City, které vynikají svou lehkostí a odolností proti vnějším vlivům.

Zahrada od cibulek po péči o stromy

Ve společnosti FLORAVIL ovšem nezapomínají ani na stromy, jejichž výsadba je pro města také velmi důležitá. Dodává proto rovněž velké pozemní samozavlažovací květináče pro stromky, opět v různých designových variantách. Například květináče z kolekce CUP se pyšní vzhledem imitujícím kámen, skvěle se tak hodí i do historických center měst. Svou barevností zase zaujme moderní kolekce COLORS. „V rámci kolekce STEEL zase nabízíme ocelové kostry nádob a další vychytávky. Naší novinkou je například zábradlí s integrovaným truhlíkem,“ říká Irena Konvalinková ze společnosti FLORAVIL a dodává, že společnost pomáhá městům nejen při výběru správného mobiliáře, ale i při samotné tvorbě zelených prostor.

Žhavou novinkou je totiž spolupráce společnosti FLORAVIL s francouzským výrobcem štěrkových rohoží. Rohože NIDAGRAVEL, které budou k vidění také na brněnském výstavišti, slouží pro zpevnění štěrkových ploch, zároveň zajišťují vsakování vody a její udržení na pozemku. Zájemci si u stánku FLORAVILU mohou nechat poradit také s výběrem správných směsí cibulovin a osiva. Veřejný prostor, ale i interiér lze ozvláštnit také vertikální zahradou, květinovou pyramidou nebo rostlinnými sochami na přání.

More news from the fair trade

06. 06. 2019 URBIS SMART CITY FAIR Tři Zlaté medaile URBIS 2019 pro chytré výrobky

Inovativní kontejner na oděvy TUČŃÁK od společnosti TextilEco, a.s., plánovač tras nové generace pro veřejnou dopravu a mobilitu jako služba s názvem AnyRoute od firmy Umotional s.r.o. a řídicí informační systém RISII od dodavatele Herman systems, s.r.o. a vystavovatele Dopravní...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše