OPTA

Translation is not available.

Fotochromatické brýle LYNX ocení řidiči i cyklisté

Jen půl vteřiny. To je doba, kterou potřebují brýle LYNX k tomu, aby se zabarvily, nebo naopak zesvětlily. Světovou premiéru si odbyly teprve loni v prosinci, tu českou mají na veletrhu OPTA v expozici společnosti R-Kontakt.

Rychlou reakční dobu samozatmavovacích brýlí zajišťuje nová technologie mikročipu, který reaguje na světelný zdroj. „Je to podobné jako u displeje mobilního telefonu, který svůj jas také přizpůsobuje venkovním podmínkám,“ popsal sales manager společnosti Filip Šmíd.

Brýle tak ocení zejména řidiči, kteří potřebují neustále kontrolovat cestu. „Radost udělají také cyklistům. Ti předchozí technologii často vytýkali to, že když vjeli do lesa, brýle se roztmavovaly až čtyřicet vteřin,“ uvedl Šmíd.

Brýle LYNX se dají kombinovat i s dioptrickými skly. „Mají optický adaptér, takže stačí zajít do optiky a nechat si do nich zabrousit čočky na míru,“ řekl sales manager.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše