SALIMA

Translation is not available.

Indonésie v Brně voní kávou

Na veletrhu SALIMA představuje Indonésie výrobky 12 místních firem.

Indonéské centrum na podporu obchodu se sídlem v Budapešti se snaží podporovat a rozvíjet obchodní vztahy, i proto přijeli jeho pracovníci do Brna společně se zástupci indonéského velvyslanectví v Praze. Na veletrhu SALIMA představuje Indonésie výrobky 12 místních firem. Patří mezi ně Mayora, Dua Kelinci, Maesindo Indenesia, Pasific Harvest, Olaga Food Industri, Garuda Food Putra Putri Jaya, Nuramas Utama, Shinta Rama, Koperasi Pelestari Budaya Nusantara, Sinar Sosro, Tiga Pilar Sejahtera a Binar Dini Mandiri Indonesia.

„Chceme, aby se indonéské produkty dostaly do většího povědomí spotřebitelů ve východní a střední Evropě,“ potvrzuje Indah Fajarwati, zástupkyně ředitele Indonéského centra. Nad ochutnávkou oříšků, sušenek politých čokoládou či drobného slaného občerstvení dodává: „Podle prvních reakcí návštěvníků vidíme, že je naše výrobky zaujaly a chutnají jim, stejně tak jako indonéská káva.“

Tu na stánku vaří odborníci, kteří prezentují školu kávy, a hned v sousedství vysvětluje dovozce, společnost Qava coffee, v čem jsou unikátní jednotlivé sáčky s ryzí arabicou z Jávy a Sumatry, zabalené společně s filtrem. „Takovou kvalitní výběrovou a naporcovanou kávu si klidně můžete sbalit do batůžku a uvařit si jí někde na horách,“ nabádá dovozce Martin Škoda. „Tady v Brně máme jen dva druhy na ochutnání, ale dovážíme kávu z celé Indonésie ze všech oblastí, které jsou zajímavé. A také chutě a vůně se podle oblastí a odrůd poměrně dost liší. Stojí za to jednotlivé druhy ochutnat a porovnat.“ Qava coffee je výhradním partnerem pražírny Quintino´s v Evropě. Quintino praží vybraná kávová zrna dovezená z různých koutů Indonésie přímo od místních farmářů a zpracovává čerstvě sklizené kávové boby, které praží tak krátce po sklizni, jak je to možné.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše