ANIMAL TECH

Translation is not available.

Jak na chytré zemědělství? Navštivte expozici STROM PRAHA

Špičková technika značek John Deere, Kramer nebo Pronar nepomáhá jen velkým zemědělským podnikům, ale i menším farmářům. S multifunkčním zařízením HarvestLab 3000, které bylo oceněno v kategorii Smart Farming veletržní soutěže exponátů, i dalšími zajímavými novinkami se seznámíte na volné ploše K.

STROM PRAHA má velmi široké portfolio, ale produkty na letošní veletrh jsme vybírali tak, aby oslovily naše zákazníky ze živočišné výroby, zejména pak chovatele masného nebo dojeného skotu, ovcí a koz. Máme tady menší techniku od malých traktorů po sklízecí řezačku, které připravuje krmení, dále manipulační techniku pro práci se senem, siláží i slámou, vůz na dobytek a další. Vybrali jsme to, co zaujme farmáře, a mohu říci, že tento účel byl splněn,“ je se zájmem návštěvníků spokojen Marek Fikejs, produktový manažer společnosti STROM PRAHA. „Chodí k nám hodně lidí, kteří třeba ani nečekali, že na chovatelské výstavě narazí i na techniku, která jim může pomoci v každodenní práci. Potvrdilo se, že je pro nás důležité na veletrhu ANIMAL TECH být, a myslím, že za dva roky tady budeme zase,“ dodává.

Největším exponátem je sklízecí řezačka John Deere řady 8000, ale hlavním lákadlem pro návštěvníky je snímač HarvestLab 3000. Multifunkční zařízení získalo  cenu v soutěži exponátů Zlatá medaile ANIMAL TECH, a to v nové kategorii Smart Farming. „Do chytrého zemědělství HarvestLab 3000 právem patří, protože už při sklizni řezačkou dokáže zákazníkovi říct, v jaké kvalitě sklízí. Na základě těchto informací pak může zemědělec plánovat management krmení,“ zdůrazňuje Marek Fikejs. Jediný výrobek má navíc tři způsoby uplatnění. Po sklizni lze stroj demontovat a během zimy využívat jako mobilní laboratoř pro rozbory siláží a optimalizaci krmných dávek. Po připojení k nádrži na kejdu zase umožňuje aplikovat přesné množství živin a ušetřit tak za minerální hnojiva. Snímač HarvestLab 3000 při analýze  využívá blízké infračervené spektroskopie a zaznamenává čtyři tisíce hodnot za sekundu. Při jeho využití na sklízecích řezačkách John Deere lze automaticky nastavovat délku řezanky a množství konzervačních látek v závislosti na obsahu sušiny sklizené plodiny.

Vedle výrobků John Deere je v expozici společnosti STROM PRAHA k vidění také dopravní technika Pronar a kolové nakladače a manipulátory německého výrobce Kramer. „Letos jsme se zaměřili hlavně na menší modely, které jsou zajímavé i pro malé farmáře, protože se dobře vejdou do menších stájí. Jako novinky představujeme nakladač s teleskopickým ramenem a teleskopický manipulátor, které najdou využití jak na menších farmách, tak jako doplňková technika ve větších podnicích. Stroj se vejde do průřezu 2x2 m, přesto dokáže s teleskopickým ramenem zvednout krmivo až do šesti metrů,“ popisuje  Adam Bauer, produktový manažer značky Kramer. Tato německá manipulační technika je u zákazníků oblíbená pro vysoký výkon, spolehlivost a kvalitní servisní zázemí. Na volné ploše K si prohlédnete kompaktní univerzální stroje Kramer, které na farmě zajistí kompletní manipulaci od krmení přes navážení slámy až vyhrnování mrvy.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše