Christmas Market

Translation is not available.

Koupí kalendáře jihomoravské záchranky pomůžete dětem

Pokud Vánoční veletrhy navštívíte v sobotu 7. prosince, můžete si zakoupit charitativní nástěnný kalendář jihomoravské záchranky, která jej a svou činnost předvede v pavilonu F.

Kalendář záchranáři nafotili společně s herci z Městského divadla Brno, protože chtěli poukázat na spojitost mezi péčí o tělo a péčí o duši. Snažili se propojit jednotlivá představení s ukázkami jejich činnosti. Například hra Romeo a Julie se vztahuje k tzv. AED. Romeo tedy zachraňuje Julii za pomoci automatizovaného externího defibrilátoru a lékařská posádka mu přichází na pomoc.

„Kalendář je hravý a barevný, práce našich zdravotníků je náročná, proto tuto tematiku chtěli alespoň protentokrát odlehčit a pojmout s nadsázkou,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Fotky pořídil Tino Kratochvil. Všichni, kdo se na výrobě kalendáře podíleli, to dělali ve svém volném čase, bez nároku na odměnu. Kalendář stojí 250 korun.

Pokud si nějaký kousek zakoupíte, pomůžete dobré věci. Celý výtěžek z prodeje totiž dostane Středisko rané péče. Tato brněnská pobočka nestátní neziskové organizace poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám s dítětem či dětmi se zrakovým nebo kombinovaným postižením.

Líbí se vám kalendář a jeho charitativní poslání? Tak neváhejte, v sobotu 7. 12. od desíti hodin bude v pavilonu F k dispozici jen 500 kusů…

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše