STYL

Translation is not available.

Laura Manuela: z Madridu do Brna

Cesta mladé módní návrhářky Laury Manuely na veletrh STYL vedla z jihu Španělska přes Madrid. Nabídka přišla poté, co Laura nejdříve vyhrála regionální kolo španělské designérské soutěže módy pro mladé autory, kterou pořádá Asociace pro nové a mladé španělské návrháře ANDE, a následně zvítězila mezi devatenácti finalisty v celostátním kole ve španělském hlavním městě. „Měla jsem velkou radost, protože to bylo poprvé, co soutěž vyhrál někdo z našeho kraje,“ říká mladá autorka, která se ve své práci hodně inspirovala místními příběhy a tradicemi.

Její originální kolekce je plná odkazů na španělský folklór i oděv. „Prostudovala jsem si naše legendy a mýty. Z nich jsem pak vycházela a využila je i v barevnosti, kdy například bílá se stala symbolem dětství dvojice hrdinů jedné z pověstí a zelená vyjádřením stromů a lesa, ve kterém žili proměněni do laně a jelena. Inspirovala jsem se také oděvem jižního Španělska, tady vidíte například motiv, který se běžně objevuje na dámském šátku. Některé prvky a detaily vychází z tradiční ruční práce našich řemeslníků,“ vysvětluje sympatická návrhářka, která by v budoucnu ráda pokračovala ve svém stylu s prvky španělského jihu a přenesla je osobitým způsobem i do haute couture.

„V Brně jsem poprvé. Město jsem znala pouze z videa a tento veletrh je pro mne zcela novým prostředím. Líbí se mi pestrost značek, jež se tu představují, a jsem spokojená i s módní přehlídkou, které jsem se jako vítězka soutěže mohla zúčastnit,“ dodává Laura Manuela na stánku, jenž je součástí Design street, tedy autorské uličky módních návrhářů.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše