Life!

Translation is not available.

Nejlepší karetní mistři si v listopadu zasoutěží o titul. Hearthstone vykládá příšery na stůl

Karetní hra Hearthstone si získala oblibu mezi hráči pro jasná pravidla, ale obtížnou cestu k vítezství. Samsung mistroství ČR v mobilních hrách tak ukáže nového letošního mistra v této mobilní verzi hry a divákům předvede, jak si mohly online karty vydobýt své přední místo v esportu za posledních pět let.

Když je řeč o jednoduché karetní hře, většině se vybaví prší nebo solitaire. Obě tyto karetní hry nás provází již delší dobu, a mnohdy nám ukrátily čas třeba v práci. Před pěti lety však společnost Blizzard Entertainment, jenž má na svědomí kultovní sérii strategií Warcraft, přišla s neotřelou novinkou v karetním světě – Hearthstone.

Když v roce 2013 vývojáři z Blizzardu oznámili její vydání, vyvolalo to v herním světě pozdvižení, avšak záhy se stala hitem. Jiskru totiž zažehlo u mnohých hráčů svým intuitivním a neotřelým přístupem. Jednoduchá pravidla však u této hry neznamenají zaručenou výhru. Výhodou je, že hra není limitována pouze hratelností na PC, ale lze ji tedy hrát i na mobilních platformách, což z ní dělá vhodného parťáka na dlouhé chvíle, kdekoliv vás napadne.

Kolem dokola, ale karty na stůl

Všechny hry i Hearthstone vychází z takzvaného Warcraft univerza - všichni hrdinové připomínají nějakého známého zástupce daného povolání z původní hry a naprostá většina karet skrývá nějaké to pozadí z Warcraftu. Na výběr tedy máte jednoho z devíti hrdinů a vždy jednu jeho sadu karet uspořádaného do balíčku po 30 kartách.

Abyste se stali mistrem hry, budete potřebovat trochu toho pokerového důvtipu.

Hraje se jeden proti jednomu, přičemž na začátku hry si každý z hráčů vybere svou postavu, a tudíž i k němu příslušící balíček. Princip je jednoduchý – ve střídajících se tazích musíte porazit protivníka prostřednictvím svých karet, které se dělí na příšery a kouzla. Cílem každé hry potom je za pomoci karet snížit zdraví nepřátelského hrdiny ze 30 bodů až na nulu.

Na úspěch u stolu má vedle samotných znalostí a zkušeností obrovský vliv balíček, s nímž hrajete. A zde přichází na řadu sběratelská složka hry a celkově příprava před zápasy. HearthStone je v základu hra zadarmo, v níž se ke každému hrdinovi váže základní balíček karet. Další kartičky si otevíráte častou hrou například v příběhové misi, nebo nákupem nových balíčků na místním tržišti. Můžete si je kupovat také za skutečné peníze, ale také za herní měnu, kterou vyděláváte plněním úkolů ve hře pro jednoho hráče nebo je vyhrajete aréně. Následně si můžete z nově nabytých karet poskládat lepší a variabilnější karetní smršť.

I karty patří k esportu

Hearthstone ukázal, že karetní hry nejsou jen o štěstí a lze je hrát o opravdu velké peníze a řadit mezi nejúspěšnější esport hry. Chcete-li tedy při zábavné hře, vycházející z populárního Warcraftu, zároveň i potrápit mozkové závity, je Hearthstone skvělou volbou.

Nejlepší hráči se prostřednictvím kvalifikačních turnajů utkávali o postup do Samsung mistroství ČR v mobilních hrách. To vypuknu už začátkem listopadu na brněnském výstavišti na veletrhu Life!

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše