Stavební veletrh Brno

Translation is not available.

Odborníci na přírodní kámen

Na Stavební veletrh opět zamíří jesenická společnost Kámen Becke Moravia, s.r.o. V její expozici najdete kamenné produkty, střešní krytinu z břidlice, obklady a dlažby z různých materiálů a v povrchové úpravě. V oblasti přírodního kamene jsou opravdoví profesionálové, například břidlici těží ve svém vlastním lomu.

Společnost Kámen Becke Moravia, s.r.o. má více než 15 let zkušeností v obchodování s přírodním kamenem. Ve svém sortimentu má řadu materiálů, které nabízí v různých formátech přírodního kamene. Jedná se především o břidlici, žulu, kvarcit, mramor a pískovec.

Nabízí také širokou škálu produktů z kamene, ať už se jedná o stavební materiály, jako jsou obklady, dlaždice, mozaiky, střešní krytiny apod., tak i funkční zařízení nebo dekorační materiály – krby, umyvadla, pomníky, sochy, fontány a řadu dalších.

Kámen Becke Moravia importuje kámen z Číny a Indie, břidlici těží ve vlastním ložisku moravské břidlice. Těžbou v místním lomu navazuje na mnohasetletou tradici dobývání kvalitní štípatelné břidlice. Při těžbě využívá geologické pukliny a tektonické plochy odlučnosti k šetrnému rozpojování bloků bez použití trhacích prací.

Z vytěženého materiálu nabízí šlapáky, neopracované břidlicové desky tloušťky 4 – 12 cm s přírodními hranami, vhodné pro venkovní plochy a chodníky, a benátské obklady a dlažby, neopracované desky tloušťky 2 – 4 cm, vhodné jako dlažba na beton nebo přírodní obklad fasády, stěn plotů apod. Vyrábí také speciální výrobky, na míru vytvoří např. zdící kameny různých velikostí, mulčovací břidlici či kameny do gabionů.

Kromě prodeje kamenů společnost provádí specializované stavební činnosti – pokládání kamenných prvků nebo zajišťování a likvidace důlních děl. Navíc poskytuje i poradenské a konzultační služby v oblasti osvojování těžebních ložisek, nákupu a prodeje přírodního kamene a aplikace stavebního a dekoračního kamene.

Foto: archiv Kámen Becke Moravia

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše