STYL

Translation is not available.

Osobnostmi roku jsou Miroslav Bísek a Vilém Fišer

Jedenkrát ročně je v rámci módních veletrhů slavnostně udělováno ocenění osobnostem z oblasti textilního, obuvnického a kožedělného průmyslu za jejich přínos v dané branži. Osobnostmi roku 2019 se stali jednatel obchodní společnosti BIBO Shoe a prezident ČOKA Miroslav Bísek a generální ředitel a předseda představenstva VÚB a.s. Vilém Fišer.

Na přehlídkovém mole v pavilonu P v neděli předávali ocenění šéfredaktor odborného časopisu Svět textilu a obuvi Michal Korol spolu s ředitelkou veletržního projektu STYL a KABO Gabrielou Císařovou a zástupci profesních asociací ČOKA a ATOK Vlastou Mayerovou a Stanislavem Sedláčkem. Michal Korol na pódiu krátce představil oceněné a Gabriela Císařová pak vyjádřila radost nad tím, že Veletrhy Brno jsou pravidelně zvány do komise, která kandidáty vybírá. Pak už přišly ke slovu gratulace a slavnostní přípitek.

Miroslav Bísek je jednatelem společnosti BIBO Shoe, která výhradně zastupuje obuvnické značky Hispanitas, Mustang, Marila, Venus a Macarena pro Českou a Slovenskou republiku. Historie firmy sahá až do roku 1992. Od té doby firma prošla jak překotným, složitým, tak i velmi úspěšným obdobím. Za tu dobu společnost nakupovala po celém světě od Asie až po Brazílii, a to v množství přesahující jeden milion párů. Sesterská firma BIBO Stores provozuje maloobchodní prodejny a e-shop pod značkou SHOEMAKER.

Sám Miroslav Bísek uvádí, že se k botařině dostal vlastně náhodou a vůbec nečekal, že to bude na celý život. Po sametové revoluci se chtěl pustit do zcela jiného podnikání, ale kamarád mu poradil: „Udělej velkoobchod s botami, mám prodejnu a nemůžu sehnat boty. V Jižních Čechách žádný velkoobchod není.“ A tak vše začalo. „Na začátku jsem o botách věděl jen to, že mám velikost 45. Nyní po 25 letech jsem již třetí volební období prezidentem České obuvnické a kožedělné asociace.“

Druhý oceněný Vilém Fišer působí bezmála padesát let ve VÚB a.s., dříve Výzkumném ústavu bavlnářském v Ústí nad Orlicí. Právě zde vystudoval při zaměstnání Střední průmyslovou školu textilní, obor přádelnictví, poté absolvoval VŠE v Praze. Po svém nástupu do VÚB pracoval nejdříve v obchodním úseku jako překladatel a dokumentarista, později od roku 1983 jako vedoucí odboru mezinárodních vztahů. V oblasti zahraničních styků zůstal i po roce 1989, kdy ústav prošel privatizací, podílel se na radě organizačních i strukturálních změn, zastával funkci zástupce ředitele a člena představenstva podniku.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše