GO a Regiontour

Translation is not available.

Po stopách čarodějnic i Járy Cimrmana. Mladí odborníci zazářili na veletrhu

Soutěže studentů odborných škol přinesly originální nápady i jistotu, že nastupující generace je na práci v cestovního ruchu dobře připravena. Klání studentských týmů PROFI GO 2019 – turistický produkt se v Brně konalo již posedmé, soutěž talentů pro cestovní ruch PROFI GO 2019 oslavila jubilejní 25. ročník.

Soutěž PROFI GO - turistický produkt je určená tříčlenným týmům studentů středních a vyšších odborných škol cestovního ruchu. Porota nejprve zhodnotila písemně zpracované projekty - turistické produkty v podobě produktových balíčků - a čtyři nejlepší týmy pozvala na centrální pódium pavilonu P, aby své práce obhájily před odbornými i laickými návštěvníky veletrhu. Předsedou poroty byl opět výkonný ředitel Asociace cestovních kanceláří ČR Michal Veber, který při vyhlašování vítězů nešetřil chválou.

„Před studenty smekám. Čtyři prezentace, které se odehrály na pódiu, předvedly to nejlepší z přihlášených turistických produktů. Ukázala se síla mladé generace a soutěž jde stále nahoru,“ pochválil studenty a vyzdvihl jejich inovativní přístup. „V soutěži se objevila jedna absolutně nová věc, kterou jsme se rozhodli odměnit zvláštní cenou za nejoriginálnější nápad. Tým z Hotelové školy Brno předvedl úplně nový koncept, protože pejska nám do turistického balíčku ještě nikdo nedal,“ potěšilo Michala Vebera.

Vítězem soutěže PROFI GO – turistický produkt 2019 se stal tým SOŠ dopravy a cestovního ruchu Krnov. Jejich turistický balíček „Tajemství severní Moravy“ se zaměřil na poznávání temných míst regionu Jeseníků a severní Moravy. Dívky připravily třídenní zájezd vhodný pro aktivní klienty, kteří mají rádi poznávání a přírodu. Účastníci by se seznámili s historií inkvizice ve Velkých Losinách a v Jeseníku, součástí bylo promítání filmu Kladivo na čarodějnice nebo výlety na Petrovy kameny a do Poštovní štoly ve Zlatých Horách. S čarodějnickým tématem krásně ladil temný oděv a make-up prezentujících studentek.

Druhý skončil tým studentek VOŠ mezinárodního obchodu a obchodní akademie Jablonec nad Nisou s cimrmanovským turistickým produktem „Génius, který se neproslavil“. Bronzový tým reprezentoval SŠ průmyslovou, hotelovou a zdravotnickou Uherské Hradiště. Krojovaný dívčí tým připravil balíček „Na Slovácku po sedlácku“ a prezentoval se i výbornými koláčky.

Soutěže mladých odborníků v cestovním ruchu mají na brněnských veletrzích dlouhou tradici. Nejstarší je znalostní soutěž PROFI GO, která již 25 let hledá nové talenty z řad zájemců o cestovní ruch. Letos se poprvé konala přímo v průběhu veletrhů. Studenti nejprve absolvovali vědomostní test o 30 otázkách a poznávali 20 pamětihodností ze zahraničí a České republiky. Ti nejlepší v součtu bodů z obou disciplín se následně prezentovali ústně a jejich úkolem bylo provést turisty Prahou v předem vybraném cizím jazyce. Vítězkou se stala Klára Peterková ze SŠ hotelnictví a služeb a VOŠ Opava, která jako jediná prezentovala ve francouzském jazyce. Druhý skončil Jakub Ryšavý z SOU a SOŠ Znojmo, třetí Diana Pilichová z SOŠ dopravy a cestovního ruchu Krnov a zvláštní cenu poroty získal Filip Smékal ze SŠ cestovního ruchu a jazykové školy Rožnov pod Radhoštěm.

Kvalitní přípravu a vysokou úroveň znalostí soutěžících vyzdvihl obchodní ředitel cestovní kanceláře ATIS Petr Krč, který věnoval ceny úspěšným studentům. „Je vidět, že cestovní ruch má u nás budoucnost a máme studenty, kteří vykročili správným směrem,“ konstatoval na pódiu a poděkoval organizátorům za soutěž, která už 25 let pomáhá rozvoji oboru. Vítězům pogratuloval také ředitel veletrhů GO a REGIONTOUR Miloň Mlčák, který ocenil jejich zápal. „Velmi si cením času, který jste věnovali přípravě na soutěž i finálové účasti tady na výstavišti. Vaše výkony byly úžasné,“ prohlásil a současně poděkoval partnerům soutěže i hodnotitelským komisím.

More news from the fair trade

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše