International Engineering Fair

Translation is not available.

SIEMENS NA MSV 2021

Po roční covidové odmlce, kdy brány brněnského výstaviště zůstaly zavřené, se Siemens vrací, aby představil nejnovější technologie a řešení pro průmyslovou digitalizaci. Motto Siemens pro MSV 2021 zní Neomezené možnosti nekonečných dat a expozice bude součástí projektu Digitální továrna 2.0. Siemens představí jak technologie jako například digitální dvojče, edge, cloudová řešení, prediktivní údržba nebo využití umělé inteligence zvyšující konkurenceschopnost a udržitelnost průmyslových podniků, tak možnosti a přednosti jejich aplikací na míru jednotlivým průmyslovým odvětvím. Zvláštní pozornost bude prezentace Siemens klást na strategii digitální transformace.

Jak digitalizace funguje v praxi

Odpověď na otázku, jak digitalizace funguje v praxi, poskytne Siemens jak prostřednictvím zákaznických referencí, tak formou datového připojení do vlastních závodů. Návštěvníci dostanou možnost v reálném čase sledovat cloudová řešení (MindSphere), výhody vzdáleného připojení, chytré propojení Edge a cloud computingu, sběr a využití dat, to vše v prostředí nejvyšší úrovně kybernetické bezpečnosti.

Strategie digitální transformace

Digitalizaci a inovacím se nevyhne žádná průmyslová společnost na světě. Cesta k digitálnímu podniku však není snadná a pro úspěšnou digitální transformaci je klíčová správně zvolená strategie. Čeho chci dosáhnout? Jak jsem na tom ve srovnání s konkurencí? Jaké technologie jsou pro mé podnikání zásadní a co mohu ignorovat? Kde s digitalizací začít a jak efektivně využít zdroje podniku? Jaké budou náklady a přínosy? S těmito a dalšími otázkami klíčovými pro vytvoření přínosné strategie digitální transformace vám poradí odborníci společnosti Siemens, kteří budou přítomni po celou dobu veletrhu.

Nativní digitální dvojče pro obráběcí stroje

Obrábění se řadí mezi nejdůležitější výrobní metody a na MSV 2021 Siemens představí nové možnosti, které přináší využití nativního digitálního dvojčete prostřednictvím řídicího systému Sinumerik One.

Vzdálený přístup, cloud, umělá inteligence, služby a prediktivní údržba

V rámci servisu a služeb představí Siemens reálné ukázky využití datové analytiky se zaměřením na podporu práce managementu výroby a údržeb při cestě k dosažení vyšší provozní dostupnosti. Dále budeme prezentovat nové trendy ve stále významnější oblasti vzdáleného servisu. Vnímáme, že potřeby a očekávání průmyslových firem stále rostou. Řešit výrobní problémy ještě dříve, než nastanou, umožňuje řešení společnosti Siemens pro prediktivní údržbu, Analyze MyMachine, které dokáže možné potíže včas odhalit a vyřešit, a to i formou vzdáleného přístupu. Přístup ke všem výrobním datům v reálném čase z jakéhokoli místa umožňují aplikace cloudové platformy MindSphere, z nichž řada může být vybavena prvky umělé inteligence.

Vzdělávání a rozšiřování digitálních kompetencí, spolupráce se školstvím

Zvláštní část expozice bude Siemens věnovat podpoře vzdělávání a rozšiřování digitálních kompetencí. Představí nový ročník soutěže v CNC programování Sinumerik Cup, zapojí se i do organizace soutěže pro mladé programátory.

Řídicím systémem s nativním digitálním dvojčetem Sinumerik One je vybaven unikátní školní obráběcí stroj od firmy SolidMachine, který bude na MSV 2021 také předveden. Prostřednictvím této aplikace je možné filozofii nativního digitálního dvojčete představit studentům, kteří ji budou dále rozvíjet a využívat.

Siemens je partnerem českých vysokoškolských testbedů, součástí prezentace na MSV bude i představení technologií z těchto technologických hubů.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše