Minerals Brno

Translation is not available.

Specialista na acháty Josef Marks přiveze vzácné kousky i naučné knihy

Josef Marks minerály různého druhu nejen sbírá, ale také o nich píše. V rámci výstavy Minerály Brno tak nabídne vzácné kousky z celého světa, které se stanou ozdobou každé sbírky. Zájemci se ale mohou těšit také na barevné knihy o achátech z jeho dílny.

Srdcovou záležitostí Josefa Markse jsou acháty. Jejich krásu obdivuje při svých cestách po světe, také na brněnském výstavišti tak budou k vidění broušené acháty z různých koutů zeměkoule. Právě o achátech vydal Marks i několik knih. Ty přinášejí krásné fotografie i zajímavé informace o achátech z Jičínska či Podkrkonoší, ale i o těch ze vzdáleného Maroka.

Návštěvníci, kteří 16. a 17. listopadu zavítají ke stánku Josefa Markse, tam ale nečekají pouze acháty. „Novinkou v mojí nabídce jsou broušené sagenity z Brazílie a broušené ametysty z Namíbie, které do Brna také přivezu,“ upřesňuje Marks.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše