IDET

Translation is not available.

Virtuální seskok padákem nad Dubajem zaznamenal na IDETu enormní zájem

Pohled na umělé Palmové ostrovy v Dubaji si mohli vyzkoušet nadšenci parašutismu v Brně na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET. Společnost E.sigma v Brně vyvíjí a inovuje software pro nácvik seskoků padákem.

Poprvé se v Brně představili už před dvěma lety. „Tehdy to zaujalo především vojáky, takže jsme se na IDETu ukázali znovu a opět jsme sklidili nadšené pohledy,“ řekl produktový manažer Marcel Janáček ze společnosti E.sigma. Zájem o Parachute Simulator SOKOL přitom pocítili z celého světa, cílí však na Evropské státy.

Na vývoji se v brněnské pobočce podílí šest vývojářů. „Nikdo z nás neskáče, proto máme na tu technickou stránku profesionálního parašutistu. Říká nám, jak by to mělo letět. Náš tým to potom změní v algoritmech,“ vysvětlil Janáček.

Specifickou složkou simulátoru je pak virtuální realita, kterou skokan vidí. „Na pozadí a terén máme externisty. Každý zákazník si řekne své specifické požadavky na pozadí, takže se pak vytváří na míru. V tomto ohledu spolupracujeme také s odborníky na herní průmysl. Máme tak k dispozici nejrůznější pozadí od českých základen, lesní přírodu nebo například Dubaj,“ dodal Janáček. V případě českých základen se pak jedná o přesné virtuální repliky, které museli technici zdokumentovat a přesně vyobrazit.

Janáček také potvrdil, že se na veletrhu setkal se zástupci francouzské parašutistické školy. Ohlasy zaznamenal také u delegací z Indie nebo z Egyptu.

Parachute Simulator SOKOL byl speciálně vyvinut pro vícestupňový a holistický výcvik parašutistů od začátečníků až po výsadkáře, speciální jednotky a obojživelné jednotky.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše