STYL

Translation is not available.

Značky „Žirafa“ pro dětskou obuv putují i na Slovensko

Na veletrhu KABO byly slavnostně předány certifikáty deklarující nadstandardní kvalitu dětské obuvi. Ochranné známky „Žirafa – Zdravotně nezávadná obuv“ získali čtyři výrobci včetně dvou slovenských.

Prestižní značkou se nově mohou chlubit dva modely dětské usňové obuvi sportovního vzhledu, které vyrábí společnost Moleda. Pražská firma před 17 lety převzala výrobní linky ze zlínského Svitu a ve své výrobě spojuje tradici s inovací. Stálicí jejího produktového portfolia je obuv ikonické značky Prestige, ke které patří i oceněné dětské modely.

Další tři nové certifikáty patří dětské domácí obuvi. Tradičním držitelem je česká firma HP Čechtín a nově se o značku „Žirafa“ úspěšně ucházely dvě slovenské společnosti. Milash Bratislava se výrobě dětských papuček věnuje teprve od roku 2018, klade velký důraz na zdravotní nezávadnost a používá především textilní materiály v bio kvalitě. Firma Manik – obuv – dříve Maform – patří k dlouholetým slovenským výrobcům obuvi s produkcí 50 tisíc párů ročně.

Značky „Žirafa“ se udělují už 23 let a tradičně se předávají právě na veletrhu KABO. „Jsem rád, že značka nadále funguje a je o ni zájem. Logo „Žirafa“ zná ji hodně lidí a věřím, že posouvá výrobu dětské obuvi dopředu a směrem k vyšší kvalitě,“ řekl prezident České obuvnické a kožedělné asociace (ČOKA) Miroslav Bísek a pogratuloval všem firmám k novým certifikátům. Tajemnice ČOKA Vlasta Mayerová poznamenala, že značka „Žirafa“ za dobu své existence přestála třeba i pokusy o falzifikáty loga, což dokazuje její úspěšnost. „Vážíme se všech firem, které poctivě certifikují a zaměřují se na kvalitu výroby,“ řekla Vlasta Mayerová.

Prověřování nadstandardní kvality dětské obuvi je pro výrobce dobrovolné. Provádějí se jednak hygienické atesty použitých materiálů, dále je obuv podrobena hodnocení z hlediska svého střihu a zdravotně nezávadné konstrukce, přičemž toto hodnocení provádí lékař-ortoped. Testovány jsou kvalitativní parametry obuvi a hodnotí se také bezpečnost obuvi při používání. Značka „Žirafa“ je tedy pro rodiče jasným signálem, že zakoupená obuv je zdravotně nezávadná, bezpečná a mohou jí důvěřovat.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše