Motosalon

Jiří Kraft: Jawa má nový scrambler a letos uvede indickou retro novinku

Domácí značce Jawa se loni dařilo. V týneckém závodě vyrobila téměř tisíc motorek a přišla s novým strojem Jawa 350 OHC v provedení Scrambler. Letos chce podle obchodního manažera Jiřího Krafta nabídku dále rozšířit o retro stroj Jawa 300 vyráběný v Indii, který již prošel potřebnou homologací pro český trh.

Jak se loni Jawě dařilo?

V loňském roce jsme představili třetí z modelové řady Jawa 350 OHC, a to provedení Scrambler. Podařilo se nám tedy od roku 2017 v každém roce modifikovat základní model Jawa 350 OHC tak, aby byl co nejblíže požadavkům našich potenciálních zákazníků.

Z hlediska pozice mezi ostatními prodejci jsme se s těmito modely, podle počtu registrovaných nových motocyklů v ČR (statistika SDA), již třetí rok umístili na třetí pozici, což nepovažujeme za prohru, ale pevně věříme, že značky jako je Honda a KTM, které se umístily před námi, můžeme ještě atakovat.

Jaké máte plány na letošní rok?

Kromě rozvoje a zlepšování služeb našim zákazníkům k současným modelům, bychom velice rádi tuzemským motoristům představili nový motocykl, který se v současné době vyrábí v Indii a věříme, že i tento model nám dopomůže ke zvýšení počtu motocyklů na tuzemských silnicích a současně udělá radost všem motocyklistům, kteří vnímají českou motocyklovou historii stejně silně jako my.

Bylo u té indické Jawy nutné dělat nějaké úpravy, aby plnila naše normy?

Samozřejmě, motocykly určené pro prodej v Indii musí plnit normy, které se podstatně liší. Vzhledově bude motocykl nezměněn, ale po technické stránce doznal několika změn a musel být samozřejmě znovu homologován.

Kdy by mohl být homologace hotová a uvidí jí návštěvníci Motosalonu?

Kromě trojice motocyklů Jawa 350 OHC (OHC, Special, Scrambler), plánujeme vystavit i tento nový model Jawa 300 vyráběný v Indii. Homologace je v tento okamžik již dokončena a probíhá příprava výroby na toto modifikované provedení.

Každého asi zajímá předpokládaná cena...

Předběžně jsme stanovili cenu na 149 900 Kč s DPH.

Kolik kusů chcete v Česku prodávat a budete motocykl nabízet i na jiných evropských trzích?

Oficiálně bychom chtěli plný prodej zahájit v roce 2021, ale počítáme s prodejem několika kusů i v roce letošním. V prvních letech předpokládáme prodej především v České republice.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše