TECHAGRO

Na veletrhu TECHAGRO představíme téma zpracování půdy

Současné klimatické podmínky vyžadují od zemědělců mimořádně citlivý přístup k půdě. Půduzpracující stroje ne veletrhu TECHAGRO budou prezentovat například firmy Lemken, OPaLL-AGRI, Bednar FMT, Kverneland, MOREAU AGRI, MG Agrocenter, SMS Rokycany či Agrozet České Budějovice. Poslední dvě jmenované firmy nám prozradily, s čím jdou na veletrh a co je podle nich trendem v současném vývoji tohoto odvětví.

Kromě dalších exponátů představí společnost SMS CZ z Rokycan tři novinky. Tou první budou prutové brány Lanio 900, další pak meziřádkový kultivátor Eko R8. Třetí novinka, secí stroj Smart 300, byla sice představena už vloni, nicméně v Brně bude vystavena poprvé. „Pozorujeme rostoucí zájem o dva typy strojů, se kterými korespondují i novinky připravené pro letošní rok. Tím prvním jsou stroje pro mechanickou likvidaci plevelů, které u nás zastupuje meziřádkový kultivátor Eko a prutové brány Lanio. Ty lze ale kromě pletí využít i k údržbě trvalých travních porostů, což nás vede ke druhé kategorii strojů, která je u nás ve firmě trvale na vzestupu, a to k mašinám vhodným pro údržbu luk a pastvin. Tato kategorie bude na veletrhu zastoupena novou sečkou Smart 300, lučními vály Golem v záběru 3 a 5,4 m a nesenými Cambridge vály Teran N 300,“ uvedl ing. Vladimír Cingroš ml.

„Zajímavý je především návrat ke klasické orební technologii - poslední rok velmi výrazně stoupá poptávka po našich pluzích Servo ať už nesených či polonesených, vyráběných závodem firmy Pöttinger v jihočeských Vodňanech. Důvody jsou nasnadě - boj se suchem a tím i potřeba zaorávat tvz. greeningy a pak především boj s přemnoženými hlodavci,“ prozradil nám k současným trendům ing. Petr Stuchlík, produktový manager pro stroje značky Pöttinger, které na veletrhu představí AGROZET České Budějovice. Secí stroje do všech technologií, především pak Terrasem s provedením Wave  Disc pro setí s úsporou vláhy pak uzavírají celý sortiment půdu zpracujících strojů Pöttinger a patří stabilně do skupiny velmi prodávaných strojů s vysokou kvalitou provedení a stabilitou konstrukce. Společnost AGROZET představí také nový model senážního vozu Pöttinger Jumbo 6620 combiline, dále  inovovaný  pluh Serov 45 M Nova Plus a v neposlední řadě i diskový podmítač Terradisc 8001 s novou funkcí  ovládanou přes Isobus s možností změny přítlaku na pracovní orgány během práce. Zajímavostí expozice bude i "kolekce" lisů od firmy Pöttinger s vlajkovou lodí Impress 155 V C Pro - kombinovaný lis s baličkou.

Další aktuality z veletrhu

05. 03. 2020 TECHAGRO UPOZORNĚNÍ - Klamavá služba International Fairs Directory

Firmy Fair Expo, Jessie Data, Expo Guide, Fair Guide, Construct Data, MULPOR nemají žádnou obchodní vazbu na BVV a společnost Veletrhy Brno a.s. se distancuje od praktik zmíněných firem. Doporučujeme, aby vystavovatelé našich veletrhů na nabídky či zaslané faktury zásadně...