IDET

Prestižní vystavovatelé a špičkové exponáty

Na veletrhu se mimojiné představí všichni klíčoví uchazeči o největší zakázku v historii Armády ČR

Na veletrhu se samozřejmě představí všichni klíčoví uchazeči o největší zakázku v historii Armády ČR v hodnotě 53 miliard korun. Dodavatel 210 pásových bojových vozidel pěchoty pravděpodobně bude vybrán mezi čtyřmi firmami, jde o britský BAE Systems (CV-90), španělský General Dynamics European Land Systems (Ascod) a dvě německé společnosti PSM (Puma) a Rheinmetall Landsysteme (Lynx). Všechny čtyři v úvahu padající obrněnce si mohou prohlédnout i návštěvníci veletrhu IDET. Jejich vystavovatelé samozřejmě přivezou i další exponáty, třeba výrobce Pandurů General Dynamics avizuje hned dvě těžká pásová vozidla a jedno kolové vozidlo. Z novinek v této kategorii si zaslouží pozornost ještě taktické obrněné vozidlo Gerlach, které úspěšně prošlo testováním a v Brně ho vystaví slovenská společnost Zetor Engineering. Poprvé bude vystavovat belgická společnost CMI Defence, která vyrábí mj. špičkové zbraňové systémy pro vojenská vozidla, a po několika letech se vrací finský výrobce obrněných vozidel PATRIA.

Vystavovatelé se představují

Unikátní přehlídka se chystá také v dalších oborech včetně atraktivní letecké techniky. Přiletět má třeba legendární armádní vrtulník Black Hawk, který ozdobí expozici společnosti Czechoslovak Group. Bezpilotním vrtulníkem se pochlubí premiérový účastník Modelárna LIAZ. Z Brazílie poprvé přijede výrobce letadel Embraer a z USA se vrací vystavovat společnost Lockheed jako jedna z předních značek oboru. Chybět nebude ani největší izraelský výrobce letadel IAI – Israel Aerospace Industries. Takzvaný Special focus veletrhu, tedy speciální téma, bude letos věnováno švédsko - české spolupráci v obranném průmyslu. Švédsko, bude zastupovat mj. společnost Saab Technologies jako výrobce letounů Gripen. Národní stánek připravuje Asociace obranného průmyslu Švédska. Zde se představí další švédští výrobci a dvě švédské firmy vystavují také v rámci expozice koncernu BAE Systems.

Největším vystavovatelem veletrhu IDET je tradičně Ministerstvo obrany ČR spolu s Armádou ČR. Letošní stánek bude tradičně velkolepý a prezentace připomene významná výročí, která letos slavíme: 100 let od vzniku generálního štábu a 20 let od vstupu do NATO. I tady si fanoušci techniky přijdou na své a armádní expozici si navíc mohou prohlédnout i v sobotu 1. června, kdy ostatní vystavovatelé veletrhu IDET už budou balit.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše