Life!

Rainbow Six Siege v Brně předvede taktiku, napětí i boje na blízko

Jako poslední titul se v Game Hall na IN-JOY Life! představí hra Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege. Tato multiplayerová taktická střílečka z první osoby, vyvinutá studiem Ubisoft, otevře vlastní stánek v paviolnu B. Na české Mistrovství ji přivádí společnost DELL.

Rainbow Six Siege (R6S) je pokračování populární série stříleček z pohledu první osoby, vyvinuté známým studiem Ubisoft Montreal pro novou generaci počítačů a herních konzolí. Do herního světa přišela v době, kdy tomuto žánru dominoval Counter Strike. R6S však nabídnul naprosto jiný herní styl založený na jiných mechanikách a vydobyl si své místo na slunci a vlastní komunitu.

Hra je inspirovaná reálnými proti-teroristickými operacemi po celém světě. Nabízí hráčům dosud nejbohatší možnosti využití prostředí k získání výhody pro svou jednotku. Intenzivní boje na blízko, smrtelné nebezpečí, taktika, týmová hra a neustálé napětí tvoří jádro herního zážitku.

R6S nabízí různé taktické operace

Hráči okusí zcela nový styl boje, kdy mají nepřátelé možnost proměnit své okolí ve vlastní soukromou pevnost: mohou připravovat pasti, opevňovat se a sestavovat obranné systémy s cílem zabránit jednotkám Rainbow v úspěšném průniku. Aby mohli čelit této výzvě, mají hráči k dispozici úroveň volnosti, jaké se nemůže rovnat žádná z předchozích her. Kombinací taktických map, pozorovacích dronů a nového systému slaňování mají týmy Rainbow k dispozici mnohem širší spektrum možností k plánování, útoku a splnění své mise.

Speciální jednotky a několik postav

Siege je založen na sestavení fungujícího týmu pěti hráčů z desítek možných operátorů, podobně jako v MOBA hrách. Útočníci a obránci mají na výběr z operátorů, kteří se liší vybavením, zbraněmi ale také například rychlostí a brněním. Je potřeba vybrat takové, kteří budou ideální kombinací na dosažení cíle každé mapy, ať už je to záchrana a rukojmích, zneškodnění bomb nebo udržení určité lokace.

Agenti z protiteroristických jednotek jsou vycvičeni k tomu, aby dokázali zvládnout extrémní situace, jako je záchrana rukojmí, s chirurgickou přesností. Jako specialisté v boji na krátkou vzdálenost se jejich výcvik soustředí především na operace uvnitř budov. V těsných formacích jsou tyto jednotky experty na boj v uzavřených prostorách, přesné demolice a koordinované útoky.

V informacích je v R6S síla, tak jako v reálném světě

Informace vládnou světem a ve světě Rainbow Six Siege máte k jejich získání obrovskou spoustu nástrojů. Útočníci s drony, různými variantami skenů a možností háčkovat kamery obránců, obránci s celou škálou předpřipravených i umístitelných kamer. Získávání informací o soupeři, jeho postavení a složení nepřátelského týmu je v R6S zásadní, především z toho důvodu, že většina hraných map je z velké části zničitelná a upravitelná. Barikády, pasti, díry ve stěnách a stropech jsou základ.

Další aktuality z veletrhu