Mezinárodní strojírenský veletrh

6 expozic, které si zaslouží vaši pozornost

Od malých součástek až po velké CNC stroje. To vše uvidíte v zaplněných pavilonech na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu. Víme, že stihnout navštívit všechny expozice je za jeden den obtížné. Vybrali jsme proto pro vás šest z nich, které byste určitě neměli minout.

Drink připravený robotem

Protřepat, nemíchat. Dosud tuto slavnou větu říkal James Bond barmanovi z masa a kostí. V budoucnu by si ale koktejl mohl objednat u robota. Jak by to vypadalo, vám ukážou ve stánku společnosti Siemens v pavilonu P. Robot tam zvládne připravit drink až ze tří složek a naservíruje ho až na stůl.

Šperky z 3D tiskárny

Pro ženy není nic horšího, než když potkají jinou dámu ve stejném oblečení nebo s totožnými doplňky. Předejít tomu mohou ty, které si vyrobí šperky vlastní. Nemusí přitom být ani manuálně zručné. Vytoužené náušnice jim totiž za hodinu zhotoví 3D tiskárna. Přesvědčíte se o tom v expozici Univerzity Tomáše Bati v pavilonu C.

YuMi složí propisku

Robot YuMi není na Mezinárodním strojírenském veletrhu žádným nováčkem. Loni třeba posílal z výstaviště dopisy. Letos ho ve stánku ABB v pavilonu G2 uvidíte skládat propisky.

Hračky pro děti z nemocnic

Další stálicí veletrhu je linka GABEN PACKAGING LIVE. Ta každoročně předvádí cestu výrobku od balení do sáčku až po krabice. Letos výsledek její práce potěší děti v nemocnicích. Linka pro ně totiž zabalí stavebnice značky SEVA. A pokud máte soutěživého ducha, zajděte si k lince do pavilonu Z sestavit vlastního robota ze stavebnice. Ti nejlepší získají milé překvapení.

Fotbálek proti robotovi

Dokážete porazit robota ve stolním fotbálku? Pokud si myslíte, že ano, přijďte si to vyzkoušet do pavilonu P do stánku společnosti Nexnet. Držíme vám palce, ať zvítězíte!

Let v oblacích

Zažijte, jaké je to pilotovat letadlo. Zajděte si do expozice České inovace v pavilonu Z a vyzkoušejte si letecký simulátor. Doporučujeme i těm, kteří se bojí létat. Tento simulátor je totiž stoprocentně bezpečný.

Na veletrhu toho samozřejmě najdete mnohem více. Sledujte nás na webu a Facebooku a dozvíte se o všem zajímavém.

Další aktuality z veletrhu