International Engineering Fair

Übersetzung nicht verfügbar.

6 expozic, které si zaslouží vaši pozornost

Od malých součástek až po velké CNC stroje. To vše uvidíte v zaplněných pavilonech na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu. Víme, že stihnout navštívit všechny expozice je za jeden den obtížné. Vybrali jsme proto pro vás šest z nich, které byste určitě neměli minout.

Drink připravený robotem

Protřepat, nemíchat. Dosud tuto slavnou větu říkal James Bond barmanovi z masa a kostí. V budoucnu by si ale koktejl mohl objednat u robota. Jak by to vypadalo, vám ukážou ve stánku společnosti Siemens v pavilonu P. Robot tam zvládne připravit drink až ze tří složek a naservíruje ho až na stůl.

Šperky z 3D tiskárny

Pro ženy není nic horšího, než když potkají jinou dámu ve stejném oblečení nebo s totožnými doplňky. Předejít tomu mohou ty, které si vyrobí šperky vlastní. Nemusí přitom být ani manuálně zručné. Vytoužené náušnice jim totiž za hodinu zhotoví 3D tiskárna. Přesvědčíte se o tom v expozici Univerzity Tomáše Bati v pavilonu C.

YuMi složí propisku

Robot YuMi není na Mezinárodním strojírenském veletrhu žádným nováčkem. Loni třeba posílal z výstaviště dopisy. Letos ho ve stánku ABB v pavilonu G2 uvidíte skládat propisky.

Hračky pro děti z nemocnic

Další stálicí veletrhu je linka GABEN PACKAGING LIVE. Ta každoročně předvádí cestu výrobku od balení do sáčku až po krabice. Letos výsledek její práce potěší děti v nemocnicích. Linka pro ně totiž zabalí stavebnice značky SEVA. A pokud máte soutěživého ducha, zajděte si k lince do pavilonu Z sestavit vlastního robota ze stavebnice. Ti nejlepší získají milé překvapení.

Fotbálek proti robotovi

Dokážete porazit robota ve stolním fotbálku? Pokud si myslíte, že ano, přijďte si to vyzkoušet do pavilonu P do stánku společnosti Nexnet. Držíme vám palce, ať zvítězíte!

Let v oblacích

Zažijte, jaké je to pilotovat letadlo. Zajděte si do expozice České inovace v pavilonu Z a vyzkoušejte si letecký simulátor. Doporučujeme i těm, kteří se bojí létat. Tento simulátor je totiž stoprocentně bezpečný.

Na veletrhu toho samozřejmě najdete mnohem více. Sledujte nás na webu a Facebooku a dozvíte se o všem zajímavém.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše