Mezinárodní strojírenský veletrh

Horké téma ročníku: Průmysl 4.0, automatizace, robotizace a 3D tisk

Doprovodné akce MSV opět prezentují trendy průmyslové výroby. Již v pondělí 9. 10. proběhne konference Robot a člověk v jednom týmu zaměřená na možnosti automatizace výroby s využitím cenově dostupných a kooperativních robotů. V úterý následuje tradiční konference 3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti.

Problematice Průmyslu 4.0 se věnuje také letošní konference Energie pro budoucnost XXII. – Energetická efektivita v průmyslové sféře  pro růst podniku. Uskuteční se rovněž v úterý 10. 10. a jednat bude mj. o specifických požadavcích na elektrickou energii v koncepci Průmyslu 4.0 a o zabezpečení v komunikační technice řídicích procesů.

Ve středu jsou zájemci zváni na seminář Digitalizace v údržbě a Konferenci Technologické agentury - Smart Life. Ve stejný den se uskuteční ještě tradiční konference Vize v automatizaci – Industry 4.0 - klíčový doprovodný program průřezového projektu Automatizace, který na MSV již od roku 2000 zviditelňuje roli měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky napříč všemi obory.

Přímo v akci se budoucnost průmyslových procesů ukáže v interaktivním projektu Gaben Packaging Live. Tato vzorová balicí linka se v pavilonu Z rozběhne několikrát denně a návštěvníci  zhlédnou v komentovaném přímém přenosu celý reálný provoz využívající špičkové technologie: od robotizace, balení a značení přes manipulaci a identifikaci až po paletizaci a distribuci.

 

Další aktuality z veletrhu