Mezinárodní strojírenský veletrh

Galika přivezla tchaj-wanský Litz LU-800. Rozšířila stávající portfolio o obráběcí novinku

Společnost Galika, která patří mezi výhradní distributory kovoobráběcích strojů, měřicích zařízení a jejich příslušenství, rozšířila strojní portfolio o nový obráběcí stroj Litz LU-800. Zákazníci ho mohou poprvé spatřit na brněnském výstavišti u příležitosti 61. mezinárodního strojírenského veletrhu.

V zastoupení Galika na konci léta představila Litz LU-800 a na Mezinárodním strojírenském veletrhu ho pouští na tuzemský trh. „Tchaj-wanská firma Litz je nová společnost v našem portfoliu a je velkým výrobcem kvalitních obráběcích strojů pro celou řadu evropských dodavatelů,“ řekl obchodní zástupce Michal Kaláč. Použití je na pětiosé frézování, obecně komplikované díly na frézování, které je potřeba opracovat z více stran.

Tušírovací lis BV 28E nebo soustruh TRAUB TNA400

Nový flexibilní univerzální soustruh TRAUB TNA400 je individuálně vybaven a zaujímá své místo jak ve vytváření nástrojů a prototypů, tak i ve střední a velké sériové výrobě. Operátoři pak ocení mnoho konstrukčních detailů.

Tušírovací lis BV 28E je pak lis se čtyřmi sloupy z chromované legované oceli. „Galika znamená dlouhý seznam dodavatelů špičkových technologií, ať už pro sériovou produkci nebo pro kusovou výrobu. Umíme brousit snad všechno, co se obrousit dá, umíme obrábět třískově i elektroerozivně a umíme také měřit. Každá technologie má výhody i limity,“ dodal Kaláč.

Třískové obrábění

Principem obrábění je odebírání třísky z polotovaru řezným nástrojem, čímž vzniká konečný tvar a přesné rozměry výrobku. Nástroj je tak v přímém kontaktu s obrobkem. Při práci z něj odpadávají železné třísky.

Obrábění elektroerozí

Princip elektroerozivního obrábění spočívá ve využití řízeného elektrického výboje, jenž roztaví část materiálu. Jednoduše řečeno zde nedochází ke kontaktu mezi nástrojem a obrobkem.

Nováček v porfoliu společnosti Galika - Litz Hitech Corp - je společnost pro CNC obráběcí stroje, přesné stroje a ultrazvukové obráběcí stroje. Přináší na středoevropský trh vertikální obráběcí centra, horizontální obráběcí centra, CNC soustruhy, vrtací a závitořezné stroje, pětiosá obráběcí centra, soustružnické a frézovací stroje a přesné vyvrtávací stroje plus netradiční a speciální zpracovatelské stroje jako je ultrazvukové zpracování, ultrazvukové mikromletí, ultrazvukové lešticí stroje a zpracování grafitu (suchý typ), zpracování grafitu (mokrý typ) a brusky.