Mezinárodní strojírenský veletrh

Indie přišla na MSV 2019 uzavřít partnerství. Česko si zástupci spojují se špičkovými technologiemi

Zástupci indické vlády společně s velvyslankyní slavnostně otevřeli India Pavilion, který v Brně zaštiťuje na pět desítek firem. Mezinárodní strojírenský veletrh chtějí využít zejména pro představení jejich výrobků a také pro výměnu technologického pokroku.

Indie se veletrhu účastnila pěti desítkami vystavovatelů, kteří se zaměřovali na široké spektrum produktů a služeb souvisejících se strojírenstvím, průmyslem 4.0, digitální továrnou a dalšími tématy veletrhu. Oficiální indickou účast zastoupenou hned několika expozicemi na 61. mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 v Brně zahájil Ministr těžkého průmyslu A.R. Sihag.

MSV jako světová značka ve strojírenství

Indické expozice lze potkat v pavilonu G2, V, C i v pavilonu F brněnského výstaviště. Česká republika je pro Indii významným trhem ve střední a východní Evropě. „Přijeli jsme zde abychom přivezli naše vystavovatele uzavřít obchod s českými partnery. Mezinárodní strojírenský veletrh jsme využili pro představení našich výrobků a také pro výměnu technologického pokroku. Samozřejmě, že se také rádi podíváme na novinky v oblasti strojírenství, které zde všichni prezentují,“ řekl ministr Sihag. Veletržní účast zastřešuje konfederace indického průmyslu (CII) a Rada pro podporu exportu techniky (EEPC) Indie s podporou ministerstva obchodu a průmyslu indické vlády.

Návštěvy se zúčastnila delegace na vysoké úrovni od vedoucích představitelů průmyslu a vyšších úředníků indické vlády, kteří se věnují spolupráci s Českou republikou v oblasti výzkumu a vývoje, přenosu technologií a pokročilé výroby. „Přijeli jsme sem z hlavního důvodu a tím je obchod s Českou republikou. Chceme uzavřít partnerství v importu a exportu strojů a také ve sdílení našich technologií. Jsme si vědomi, že Česká republika je zemí se špičkovou technologií a Indie je jedním z největších obchodníků napříč zeměmi. Věřím, že spolupráce bude přínosem,“ řekla indická ambasadorka H.E. Narinder Chauhan.

„Brand India“ ve formě průmyslového růstu

U příležitosti indické účasti na veletrhu proběhlo rovněž 6. setkání Indicko-české společné pracovní skupiny v oblasti těžkého inženýrství a pokročilé výroby.

India Pavilion, jak se celá indická účast v Brně nazvala, svedl dohromady přední indické firmy i malé a střední podniky, aby předvedl „Brand India“. Představenstvo tak zdůraznilo průmyslový růst a obchodní příležitosti v zemi. Celá tato účast aspirovala na vizi budoucnosti vzájemných vztahů stejně jako řada plánovaných B2B setkání a akcí – v České republice, a následně i mimo ni.

V India Pavilionu naleznete například:
MANU YANTRALAYA Pvt. Ltd., 
Bipico Industries (Tools) Pvt. Ltd.
Micromatic Grinding Technologies Ltd.
NRB Hydraulics