Internationale Maschinenbaumesse

Indie přišla na MSV 2019 uzavřít partnerství. Česko si zástupci spojují se špičkovými technologiemi

Zástupci indické vlády společně s velvyslankyní slavnostně otevřeli India Pavilion, který v Brně zaštiťuje na pět desítek firem. Mezinárodní strojírenský veletrh chtějí využít zejména pro představení jejich výrobků a také pro výměnu technologického pokroku.

Indie se veletrhu účastnila pěti desítkami vystavovatelů, kteří se zaměřovali na široké spektrum produktů a služeb souvisejících se strojírenstvím, průmyslem 4.0, digitální továrnou a dalšími tématy veletrhu. Oficiální indickou účast zastoupenou hned několika expozicemi na 61. mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 v Brně zahájil Ministr těžkého průmyslu A.R. Sihag.

MSV jako světová značka ve strojírenství

Indické expozice lze potkat v pavilonu G2, V, C i v pavilonu F brněnského výstaviště. Česká republika je pro Indii významným trhem ve střední a východní Evropě. „Přijeli jsme zde abychom přivezli naše vystavovatele uzavřít obchod s českými partnery. Mezinárodní strojírenský veletrh jsme využili pro představení našich výrobků a také pro výměnu technologického pokroku. Samozřejmě, že se také rádi podíváme na novinky v oblasti strojírenství, které zde všichni prezentují,“ řekl ministr Sihag. Veletržní účast zastřešuje konfederace indického průmyslu (CII) a Rada pro podporu exportu techniky (EEPC) Indie s podporou ministerstva obchodu a průmyslu indické vlády.

Návštěvy se zúčastnila delegace na vysoké úrovni od vedoucích představitelů průmyslu a vyšších úředníků indické vlády, kteří se věnují spolupráci s Českou republikou v oblasti výzkumu a vývoje, přenosu technologií a pokročilé výroby. „Přijeli jsme sem z hlavního důvodu a tím je obchod s Českou republikou. Chceme uzavřít partnerství v importu a exportu strojů a také ve sdílení našich technologií. Jsme si vědomi, že Česká republika je zemí se špičkovou technologií a Indie je jedním z největších obchodníků napříč zeměmi. Věřím, že spolupráce bude přínosem,“ řekla indická ambasadorka H.E. Narinder Chauhan.

„Brand India“ ve formě průmyslového růstu

U příležitosti indické účasti na veletrhu proběhlo rovněž 6. setkání Indicko-české společné pracovní skupiny v oblasti těžkého inženýrství a pokročilé výroby.

India Pavilion, jak se celá indická účast v Brně nazvala, svedl dohromady přední indické firmy i malé a střední podniky, aby předvedl „Brand India“. Představenstvo tak zdůraznilo průmyslový růst a obchodní příležitosti v zemi. Celá tato účast aspirovala na vizi budoucnosti vzájemných vztahů stejně jako řada plánovaných B2B setkání a akcí – v České republice, a následně i mimo ni.

V India Pavilionu naleznete například:
MANU YANTRALAYA Pvt. Ltd., 
Bipico Industries (Tools) Pvt. Ltd.
Micromatic Grinding Technologies Ltd.
NRB Hydraulics

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše