Mezinárodní strojírenský veletrh

Digitální továrna 2.0: Chytrý produkt v druhé vlně nového průmyslu

Na brněnském výstavišti začala konference věnovaná tématům Druhá vlnu Průmyslu 4.0 a digitalizace. Navazuje na letošní speciální část mezinárodního strojírenského veletrhu, interaktivní Digitální továrnu 2.0. Ta je reálnou ukázkou dynamiky vývoje v oblasti digitalizace. Ve čtyřech blocích se představí 15 klíčových „hráčů“ Průmyslu 4.0. Ukážou, jak propojit jedinečné segmenty.

Konference Digitální továrna 2.0 – Česko jako průmyslová velmoc? otevřela otázku, jak malé a střední české firmy mohou načerpat znalosti a plně se zapojit do průmyslu 4.0. „Řečníci představí, jak bude vypadat průmysl za pět až deset let a co to znamená pro českou ekonomiku z hlediska inovací. Také bude řeč o určitém referenčním rámci digitalizace,“ řekl Zdeněk Havelka (snímek nahoře), jednatel 33A+ a autor konceptu Digitální továrny 2.0.

Co se světového povědomí této problematiky týče, Česká republika nezůstává pozadu. „Připravujeme se na budoucnost s novými hráči, které jsme představili jako digitální ekonomiku a projekt Czech Republic: Country For The Future,“ řekl Jiří Holoubek (na druhém snímku shora). Digitální Česko se však začalo probírat k životu už před pěti lety. „První vlnu už máme za sebou. Všichni se v ní tak nějak pohybujeme a máme o ní povědomí. Avšak teď přichází druhá vlna a je třeba posílit konkurenceschopnost českého průmyslu,“ zdůrazňuje Holoubek.